Prof. Dr. Abdulkadir Ruz: “Cali doktor güvenlik görevlilerinin dikkati sebebiyle yakalandı”

Prof. Dr. Abdulkadir Çağ: “Sahte doktor güvenlik görevlilerinin dikkati yardımıyla yakalandı”

TRABZON – Ağrı’dan inşaat işlerinde gitmek üzere geldiği Trabzon’da üzerinde hekim önlüğü ve stetoskop ile Karadeniz Maharet Üniversitesi Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi’nde yakalanan cali doktorun, hastaneye Rize’üstelik doktor adına görev yaptığını söyleyerek girdiği ve bellek cerrahisinde tedavi gördüğünü sav ettiği annesine refakatçi yerine hastanede bulunduğunu söylediği öğrenildi.

Ağrı’nın Patnos ilçesi nüfusuna mukayyet 20 yaşındaki Serkan A., yapım işlerinde çalışmak amacıyla Trabzon’a geldi. Henüz geçmiş satın aldığı yeşil doktor önlüğü ve stetoskop takarak Karadeniz Maharet Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi’ne mevrut yapım işçisi, ivedi serviste bulunan triaj bölümünde benzeri sökel yakını ile hemşirenin tartışmasını görünce takılmak istedi. Kendini doktor olarak tanıtarak olaya engelleme etmeye çalışan gençten şüphelenen güvenlik görevlileri yapım işçisinin yanına anbean “Nerede çalışıyorsunuz, sizi tanımıyoruz” dedi. Görevlilerinin sorusuna, “Ben doktorum, burada ülkü mu var?” diyerek cevap veren Serkan A.’dan şüphelenen görevliler vasıtasıyla yapılan incelemede kişinin hekim olmadığı tayin edildi. Şifahane yetkililerinin şikayeti konusunda kendini doktor olarak tanıtıcı dirilik polis vasıtasıyla gözaltına alınırken, yapmacıklı doktorun daha evvel Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’nde dahi kendini hekim olarak tanıttığı ortaya çıktı. Ameliyathaneye kendini hekim adına tanıtarak girdiği belirlenen Serkan A.’nın görevliler aracılığıyla dışarıya çıkartıldığı öğrenildi. Trabzon ve Rize’dahi kendini hekim kendisine tanıtıcı şahıs yakayı ele verirken, gözaltına alınan Serkan A. karşı adli işlem başlatıldı.

Konuyla ait bilgi veren Karadeniz Beceri Üniversitesi Tababet Fakültesi Farabi Hastanesi Başdoktor Yardımcısı Prof. Dr. Abdulkadir Ruz, yapmacıklı doktorun asayiş görevlilerinin dikkati yardımıyla ayırt edildiğini söyledi. Tarih “Kendini doktor yerine tanıtan benzeri eş, 20 yaşlarında bizim ivedi servise “Annem us cerrahisinde yatıyor yanında refakatçi namına kalıyorum onun için acile tıpkısı uğradım’ diyerek gelmiş. Doktor kıyafeti giyiyor, stetoskopu var. Hekim rolünde orada dolaşmaya başlamış, orada bir bambaşka hastayla ilişkin tıpkısı maslahat çıkınca buradaki güvenlik görevlisi arkadaşların dikkati yardımıyla hekim olmadığı ortaya bundan sonra. Ondan bilahare zaruri adli işler yapıldı” dedi.

Kendini Rize’da fariza yapıyorum diye tanıtmış

Cali doktorun kendini Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde işyar doktor adına tanıttığını dile getiren Gündüz, “Kendisi Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde memur doktorum, annemin yanına buraya geldim diyerek tanıtmış o filhakika buradaki personeli yanıltan özdek. Oradaki hastanede dahi bire bir rollerde, muhtemelen dönemlerinde bulunmuş ama ne büyüklüğünde bulunduğu üstüne temas bilgimiz bulunmayan. Demincek oradaki tutkun yakınıyla evgin serviste bire bir maslahat yaşayınca bu erkek güvenlikçi arkadaşlar engelleme ediyor. Olayın ne olduğunu yani olayın zahir olduğu kabil ifade almaya kalkınca uyuşmaz ifadeler kullanmış. Güvenlikçi ihvan hekim arkadaşlara veri vermişler. Bu arkadaşla görüşür müsünüz diyerek. Zira onun bağdaşmaz davranışlarından şüphelenmişler. Doktor arkadaşlar gelince üstelik alışılagelen biri değil demişler. Olay öyle dağılmış. Polis Güçleri almış götürmüş, adli işlemleri başlatmışlar” ifadelerini kullandı.Share: