Piknik faciasında ölü sayısı 3’e yükseldi

Şanlıurfa’da piknik faciasında boğularak hayatını kaybeden ağababa ve kızının arkası sıra, durumu çetin olan Mehmet Kahraman de otama gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye bakarak olay, geçtiğimiz Pazartesi günü Bozova ilçesine sadık Çatak Mahallesi’nde meydana geldi. Atatürk Barajı Gölü kenarında piknik yaptıkları tam, hamam albeni cihetiyle bunalan Mehmet (13) ile Esra Karaman (15) kardeşler, açılmak için suya girdi. Aynı süre sonra suda çırpınmaya başlayan çocuklarını gören Serdar Karaman bile (40) suya atladı. Çevredekilerin sebebiyle baba ve 2 çocuğu, sudan çıkarıldı. Bölgeye mevrut keyif ekiplerinin ilk müdahalesinin arkası sıra 3 can, Bozova Cesamet Hastanesine kaldırıldı. Müstacel serviste tedaviye alınan Başkomutan Karaman ile kızı Esra Karaman, parçalanmamış müdahalelere karşın kurtarılamadı. Boğulma tehlikesi geçiren Mehmet Karaman ise tedavisinin peşi sıra Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Terbiye ve Araştırı Hastanesine sevk edildi.

Üç dönem sonradan hayat savaşını kaybetti

Sudan çıkarıldıktan sonra durumu bati olan Mehmet Karaman, evvel Bozova Heybet Hastanesine ardından bile Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Burada otama alınan Karaman, üç gün bilahare doktorların tam müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Şanlıurfa Adli Tababet Kurumu morguna kaldırılan naaş, ölü açımı işlemlerinin peşi sıra defnedilmek için yakınlarına konfirmasyon edildi.

Olayla ilgili anket sürüyor. – ŞANLIURFAShare: