Paravolleyde amaç 2024 Paris Olimpiyatları

– Paravolleyde kasıt 2024 Paris Olimpiyatları

Paravolley Milli Takımı Karabük’te kampa başladı

Paravolley Milli Takımı kaptanı Gökhan Gök:

“Parkeye çıktığımızda engelimizi unutuyoruz”

KARABÜK – Türkiye Paravolley (Oturarak Uçan Top) Milli Takımı, 2023 yılında gerçekleşecek şampiyonaların hazırlıklarını Karabük’te sürdürüyor.

Karabük 5000 Evler Çok Gayeli Spor Salonu’nda koşa idmanla hazırlıklarını sürdüren Türkiye Paravolley Milli Takımı, tıpkı hafta boyunca Karabük’te olacak.

Türkiye Paravolley Milli Takımı Başantrenörü İranlı Mohsen Zandi, 35 yıldır bu sporun içre olduğunu belirterek, 7 aydan bu yana Türkiye Paravoley Milli Takımı’nın başında olduğunu söyledi.

Başantrenör Zandi, Karabük’teki dinlenme kampı programında çalışmalarına başlayan milli takımın anne hedefinin 2024 Paris Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda şampiyonluk olduğunu vurgulayarak, “Elan önceki Avrupa Gümüş Ligi’nde ikinciliğimiz var. Böke olacaktık ama birinci pasörümüzün sakatlanması sonucu bahtsız aynı biçimde ikinci olduk. April ayında Avrupa Değerli Ligi’ne, mayısta Avrupa Sim Ligi’ne ilk teşrin ayında bile İtalya’da düzenlenecek olan Avrupa şampiyonasına katılıp muvaffakiyet çıkarmak istiyoruz. Hedefimiz 2024 Paris Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda şampiyona süregelmek” dedi.

“Çabucak özürlü bireylerin değil cümle spor meraklılarının eğlendiği ayrımsız baziçe”

Paravolley’in, İran’birlikte engelliler sporunda asıl dal olduğunu dile getirerek, paravolleyin çokça ahenktar benzeri spor olduğunu nâkil Zandi, “Orada paravolley dünya şampiyonları var. Başkaca sporcuların adlarını birlikte İran’ın çoğu agâh. Acun üzerinde futbolculara gösterilen rabıta nasılsa, İran’da paravolley oyuncularına bent da öyle. Paravolley zevkli aynı branş. Masrafsız ayrımsız dal. Vakit Kaybetmeden engelli bireylerin değil, eksiksiz spor meraklılarının eğlendiği aynı oyun. Herkese tavsiye mektubu ederim. Bu sporu yapan sporcularla yanında oturarak oynasınlar. Çok eğleneceklerdir. Bu Arada eğlensinler” şeklinde konuştu.

Zandi, Karabük’te kamp yapmalarında emeği güzeşte herkese üstelik teşekkürlerini iletti.

Türkiye Paravolley Milli Takımı kaptanı Gökhan Asuman, Avrupa Kızıl ve Sim Ligleri için Karabük kampında bulunduklarını söyleyerek, “Ana hedefimiz ise 2024 Paris Paralimpik Olimpiyat Oyunları’nda uğraşmak. Bunun amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Erinçli bir ortamımız var. Elan iyisi amacıyla çalışmaya bitmeme ediyoruz” diyerek konuştu.

“Parkeye çıktığımızda engelimizi unutuyoruz”

Paravolley’in geçmiş sporcularından biri olduğunu sözlerine ekleyen Asuman, ” Adana’üstelik çalıştığım aksiyon yeri bu spora yönelmem üstüne ön kıç olmuştu. 2009 yılından beri bu sporla ilgileniyorum. Biz parkeye çıktığımızda engelimizi unutuyoruz. Engelimizi aşıyoruz. Buradan engelli arkadaşlarıma sesleniyorum. Çabucak bu branşı değil gelişigüzel spor branşını yapabilirler. Dört zar arasında kalmasınlar. Dışarıya çıksınlar. Spor bizim engelimizi unutturuyor. Ne mızıka arkadaşıma sorarsanız sorun engelliyiz demezler” değerlendirmesinde bulundu.

Share: