Otomobille TIR’a çarpıp, 2 arkadaşıyla yaralanan başpehlivan taburcu edildi

MANİSA’nın Turgutlu ilçesinde, TIR’a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü başpehlivan Menderes Bağımsız (31), tedavi gördüğü hastanede ciğer kafesi içerisindeki esas atar damara yerleştirilen protez yaradılış sonucu, taburcu oldu. Tedavisi 8 periyot süren Saltık, “Sağlığım durumunda, henüz iyi olduğum günlere kavuşacağım” dedi.

Kaza, sabık 8 Kasım’de saat 22.30 sıralarında İzmir- Ankara kişmiri yolu Yedi Eylül Parkı kavşağında meydana geldi. Turgutlu’dan İzmir yönüne revan Menderes Kesinlikle’ın kullandığı 45 HD 0606 plakalı araba, İzmir yönüne bölüm amacıyla manevra eden Sertan Şenlik (43) yönetimindeki 09 ADV 852 plakalı TIR’a arkadan çarptı. Çevredekilerin ihbarı üstüne kaymakamlık namına sağlık, itfaiye ve polis güçleri ekipleri atıf edildi. Kazada sürücü Menderes Mutlak ile Harun Çetin (29) ve Sancak Dinçtürk (30) araçta sıkışarak yaralandı. İtfaiye ekiplerince sıkıştıkları yerden çıkarılıp, afiyet görevlilerine teyit edilen yaralılardan Bağımsız ve Kırıcı, Turgutlu Ululuk Hastanesi’ne, Dinçtürk ise ilçedeki özel tıpkısı hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumu eleştiri olan yaralılardan, 8 Ekim’de memleketi Turgutlu’birlikte düzenlenen Yörük Mehmet Semirtilmiş Güreşleri’nde başpehlivanlığa vasıl ve bekar olduğu öğrenilen Menderes Bağımsız, önce müdahalenin arkası sıra Manisa Şevket Bayar Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’ne, Tugay Dinçtürk ise Manisa Merkezefendi Oran Hastanesi’ne atıf edildi. Dinçtürk ve Alçak, tedavilerinin peşi sıra taburcu oldu. Kazanın peşi sıra polis vasıtasıyla gözaltına alınan TIR şoförü Bayram, ifadesi sonrası başıboş bırakıldı.

SALTIK: DAHA İYİ OLDUĞUM GÜNLERE KAVUŞACAĞIMAort diseksiyonu kâin Salt ise ahşa kafesi içerisindeki ana atar damara yerleştirilen takma huy sonucu sağlığına kavuştu. Bugün taburcu olan Mutlak, “Hocamın nezdinde ameliyatı liyakatli şekilde gerçekleştirdik. Onun gözetimde tedavilerime devam edeceğim. Sağlığım durumunda, elan dolgunca olduğum günlere kavuşacağım” diyerek konuştu. PROF. DR. TETİK: BÖLGENİN KAPANDIĞI TESPİT EDİLDİManisa Devlet Bayar Üniversitesi Hafsa Hükümdar Hastanesi Kalp ve Huy Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Apiko, makbul tedaviye ilgilendiren şunları kaydetti: “Yaptığımız tetkikler sonucu ahşa kafesi içerisindeki anne atar damarının oluşmak üzere olduğunu tespit ettik. Bu nev kazalarda o bölgelerde sıklıkla kopma evet. Bu tuhaf hastalarda 2 yöntem uygulanır. Ciğer kafesini açıp takma yaradılış yerleştirmek ya de kapalı yöntemle oraya ayrımsız suni huy yerleştirmektir. İkinci yöntemi tercih yazar, en birkaç zararla kasıktan girerek, o gölgeye suni damarımızı yerleştirdik. Yapılan kontrollerde gayet ongun olduğu ve o bölgenin kapandığı tespit edildi. Bundan sonraki süreçte takip etmeyi sürdüreceğiz.”

Share: