Otogaz hizmet dükkanında patlama oldu, ‘Cehennemi yaşadık’ dedi

ERZURUM’un Yakutiye ilçesinde otogaz hizmet dükkanına getirilen otomobilde yakıt sisteminin değiştirilmesi sırasında patlama oldu. Patlamayla birlikte alevlerin arasında mütezayit dükkan sahibi Fatih Adalı (38) ile kalfa Orhan Tuncay (38) yaralandı. Çekinmek meşgul anları anlatan Adalı, “Patlama ile alevlerin ortamında kaldık, adeta cehennemi yaşadık” dedi.

Olay, eski gün Uran Sitesi’ndeki bir otogaz bakım dükkanında meydana geldi. Evli ve 2 bala babası Fatih Adalı ile kalfası 3 çocuk babası Orhan Tuncay, aksiyon yerine getirilen otomobilin sakat yakıt sistemini yürümek amacıyla çalışmaya başladı. Bu tam mahrukat sisteminin şase yapması sonucu patlama oldu, arkası sıra alevler yükseldi. Patlamayla birlikte Adalı ve Tuncay savruldu. Balaban korkuya kıpırdak Adalı, coşkunluk itfa tüpü ile alevlere müdahale etti. Alevlerin büyümesi üstüne ikili, ikinci aynı patlama ihtimaline alın dükkandan bundan sonra. İhbarla gelen itfaiye ekipleri, yangına müdahale edip, söndürdü.

Fatih Adalı ile Orhan Tuncay ambulanslarla Erzurum Kent Hastanesi Üzüntülü Merkezi’ne götürülürken, otomobil ile aksiyon yeri kullanılamaz hale geldi.’BENİM AYAKLARIM VE KOLUM YANDI’Patlamanın eski yakıt sistemini sökmeye çalışırken yaşandığını tamlayan Fatih Adalı, “O esnada alevler beyninde kaldık. Benim ayaklarım ve kolum yandı. Amma acıyı hissetmiyordum. Cuşiş tüpünü alıp, otomobili söndürmeye çalıştım. Yangının giderek büyüdüğünü gördüm. Yakıt tankının patlama ihtimaline denk eli, ayakları ve yüzü yanan Orhan ile dışarı çıktık. Cenabıhak, kimseye yaşatmasın. Patlama ile alevlerin ortamında kaldık, adeta cehennemi yaşadık. Makine ve hisse senedi yerim kullanılmaz kuzuluk geldi. Şükür, balaban kazayı böyle atlattık” dedi.’ÇOK ŞÜKÜR HAYATTAYIZ’

Fatih Adalı ile hastanede tedavisi süren Orhan Tuncay ise “Tanrı bizi çocuklarımıza bağışladı. Kendimizi edisyon dışarı attık. Ustamız Fatih Adalı iri benzeri cesurluk ile yeniden hisse senedi yerine girip, yanan otomobili söndürmeye çalıştı. Ancak yakıt tankının patlama ihtimali üstüne dışarı çıktık. Haddinden Fazla şükür hayattayız. Ağrılarımızın üstelik kısa zamanda geçeceğini beklenti ediyoruz” diye niteleyerek konuştu.Share: