Osmaniye’de DEAŞ operasyonu

Osmaniye’de terör örgütü DEAŞ yerine geveze yazmak amacıyla sezinleme çalışmalarında bulundukları ve finansal bindi sağladıkları tespit edilen şahıslara müteveccih düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden 1’i tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Güvenlik Müdürlüğü Terörle Mücadele Ofis ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ terör örgütünün gösteri ve faaliyetlerinin açıklanmış edilmesine yönelik çalışma başlattı. Icraat çerçevesinde DEAŞ silahlı yıldırı örgütünün içerisinde silahlı faaliyet yürüttükleri, yıldırı örgütü yerine hareketli fethetmek amacıyla his çalışmalarında bulundukları, terör örgütüne mal terazi ve örgüte öge gerçekleştirme etmeye yönelik hazırlık çalışması yaptıkları belirlenen şahıslara müteveccih operasyon düzenlendi. Ilkin belirlenen göze evine yapılan basında 6 yıldırı örgütü mensubu yakalanarak gözaltına makbuz. Hücre evinde yapılan aramada de çok sayıda örgütsel vesika ile dijital materyaller ele geçirildi.

Terörle Mücadele Bölüm Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edilen şüphelilerden M.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi. – OSMANİYE

Share: