Osmaniye’de DEAŞ operasyonu

Osmaniye’de terör örgütü DEAŞ adına akın fora etmek üzere irfan çalışmalarında bulundukları ve mali destek sağladıkları tayin edilen şahıslara yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 6 kişiden 1’i tutuklandı.

Edinilen bilgiye bakarak, İl Güven Müdürlüğü Terörle Uğraş Büro ve İstihbarat Idarehane Müdürlüğü ekipleri, DEAŞ yıldırı örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine müteveccih mücahede başlattı. Çalışmalar çerçevesinde DEAŞ silahlı yıldırı örgütünün içerisinde silahlı faaliyet yürüttükleri, yıldırı örgütü yerine geveze tahsis etmek için sezme çalışmalarında bulundukları, yıldırı örgütüne finans terazi ve örgüte öge gerçekleştirme etmeye müteveccih hazırlık çalışması yaptıkları belirlenen şahıslara müteveccih işler düzenlendi. Önceleri belirlenen hücre evine yapılan basında 6 terör örgütü mensubu yakalanarak gözaltına alındı. Hücre evinde yapılan aramada da çok sayıda örgütsel belge ile dijital materyaller ele geçirildi.

Terörle Mücadele Ofis Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen şüphelilerden M.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi. – OSMANİYEShare: