Örgen ve nesep göze muntazır çocuklar üzere kilometrelerce kaide çeviriyor

Adana’bile, 2013’te 6 yaşındaki oğlunu kanı tümörü dolayısıyla kaybeden Eksiksizlik Yücel, örgen ve soy göze nakli bekleyen çocuklara dikkati dercetmek için bisikletiyle çıktığı Türkiye turunda Rize’ye ulaştı.

Çocuklar üzere “Gelişigüzel Kaide Tıpkısı Rüya Olsun” temasıyla bisiklet turunu başlatan Yücel, AA muhabirine, lösemi hastası çocukların hayatta kalabilmesi üzere 10 Ocak’ta Adana’dan yola çıktığını söyledi.

Yaklaşık 2 bin 500 kilometre misil bitirme ederek Rize’ye ulaştığını anlatan Yücel, “Buradan Karadeniz kenar hattını takip ederek Çanakkale’ye, oradan bile esasen Adana’ya dönerek turu tamamlayacağım.” diye niteleyerek konuştu.

Yücel, pres ve ayrıntılı bir imge yolculuğuna çıktığını belirterek şunları kaydetti:

“Yolda bir ilçe atlattım, ölümden döndüm. Bana sordular, ‘Bu büyüklüğünde tehlikeyi ve riski göze almaya derece mi?’ diye niteleyerek. Ayar, çünkü ben 9 sene önce 6 yaşındaki çocuğumu kaybettim. Evlat acısı nedir bilirim. Başka çocukların hayata kalabilmesi için yollara düştüm. Apayrı ana ve babalar benim kabilinden velet acısı yaşasın istemiyorum. Bu uğurda yaşamımı kaybedeceksem da seve seve feda ederim. Hastanelerde rastgele güzeşte periyot ölüme aynı aşama henüz doğru çocuklarımız var.

Evladımın hayatını kurtaramadım, apayrı çocukların hayatlarını kurtaracağıma inanıyorum. Bu umutla ve enerjiyle yollardayım. Gittiğim yerlerde insanlara birlik ederek soy hücre bağışını anlatacağım. Çocukların ışığı, umudu olacağım. İnanıyorum kim düş ışığımız on paralık sönmeyecektir.”

Share: