Ordu’da 10 Teşrinisani törenleri

Kargaşa’birlikte, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84’üncü ahiret yolculuğu sene dönümünde saatler 09.05’i gösterdiğinde maltalık durdu. Trafikte durum halinde bulunan sürücüler araçlarını durdurup tırsmak duruşunda bulundu, İstiklal Marşı okudu.

Atatürk’ün 84’üncü ahiret yolculuğu yıl dönümü zımnında Kalaba’birlikte yâd töreni düzenlendi. Altınordu ilçesinde düzenlenen törende Kalabalık Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ve ilgililer çelenk sundu. Saatler 09.05’i gösterdiğinde ise sirenler çalmaya başladı. Bu sırada karayolunda mevcut araç sürücüleri ile caddede giden vatandaşlar, kaçınmak duruşunda bulundu, ardından ise İstiklal Marşı okudu.

Ünye’birlikte 10 Kasım programı yapıldı

Ünye ilçesinde da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete yolculuğunun 84’üncü yılı dolayısıyla geçmiş adına Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende, Ünye Kaymakamı Ayhan Işık ve Belediye Başkanı Hüseyin Besili tarafından çelenk sunuldu. Sonrasında de saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri ile bu arada sahn durdu. Gâh sürücüler birlikte araçlarından inerek, istinkâf etmek duruşunda bulundu.

Fatsa’birlikte saat 09.05’te maltalık durdu

Kalabalık’nun Fatsa ilçesinde de Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 84’üncü yıl dönümü dolayısıyla evvel yerine Hükümet Konağı uğrunda düzenlendi. Törende, Fatsa Kaymakamı Avni Kula ve Şehremini İbrahim Etem Erkân vasıtasıyla çelenk sunuldu, 2 dakikalık ocumak duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu.

Perşembe’üstelik 10 Kasım programı

Kalaba’nun Perşembe ilçesinde, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün vefatının sene dönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda planlı programda Perşembe Kaymakamı Levent Yetgin ve Perşembe Belediye Reisi Mustafa Sayım çelenk sundu. Ardından 2 dakikalık korku duruşunda bulunuldu.

Kumru’da 10 Teşrinisani nedeniyle ile tören düzenlendi

Kumru ilçesinde da Atatürk’ün vefatının 84’üncü yılı nedeniyle program düzenlendi. Hükümet Konağı önünde planlı törende, Kumru Kaymakamlığı ve Kumru Belediyesi’ne ilgilendiren çelenkler sunuldu. 2 dakikalık korku duruşunda bulunulmasının peşi sıra İstiklal Marşı okundu. – KALABALIK

Share: