ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden şarkıcı Gülşen’e aksülamel

ALEMDAR Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, şarkıcı Gülşen’in mortocu dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih taşlama ve bühtan içeren ifadelerine aksülamel gösterdi.

Grup namına cemiyet binası önünde gazetecilere açıklamalarda bulunan Cemiyet Başkanı Meram Korkmaz, imam dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin seçme cins ayrıştırıcı yaklaşımlardan ırak ve çirkin tavırların karşısında durduğunu, bu okulların her soy politik ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya devam edeceğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bir şahsın konser sırasında mortocu dil cambazı okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere yönelik bed suçlama ve iftiralarda bulunması, toplumu aşikâre hedef ve düşmanlığa gönderme etmektir. İmam dil cambazı okullarının mensuplarına ve mezunlarına, benzeri zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, kayırıcı olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık ama bu maslahat bir yabanlık meselesidir. Bu bed ithamı ve iftirayı bahis konusu şahsın kendisine aynen iade ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından muhit kendisini hovarda kınıyoruz. Zaman imam hatip okullarımızda okuyan kısaca benzeri buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan mezun olanları dikkate aldığımızda on milyona mail bir kitleyi tuhaf iddialarla itham etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ülfet uğrunda adisyon soracağımızı kamuoyuna çokça açık ve kilitsiz küreksiz bire bir şekilde duyuruyoruz.”Share: