Oltulu torunlar yüzme havuzuna kavuştular

Erzurum’un Oltu ilçesinde Toyluk Merkezi bahçesine yapılan portatif havuzda 6-14 yaş arası kollar yüzme dersi veriliyor.

Toyluk ve Spor Bakanlığı ile Erzurum Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü işbirliği ve koordinasyonuyla ölçülü “Yüzme Bilmeyen Kalmasın” projesi çerçevesinde Erzurum Oltu İlçe Bilgisizlik ve Spor Müdürlüğü Oltu Cahillik merkezi bahçesinde seyyar havuz yaptırıldı. Yüzme kursunda 6-14 gözyaşı arası 500 çocuğa bakım veriliyor.

Konu ile ilgilendiren açıklamalarda bulunan Oltu İlçe Spor Müdürü Ömer Bektaş, “Cumhurbaşkanımızın talimatıyla yüzme bilmeyen kalmasın projesi adı altında Cahillik ve Spor Bakanlığımız, Oltu ilçemize 8-16 ebadında seyyar havuz yaptırdı. Şuanda 500 mukayyet öğrencimiz var. Toplam 4 kadro halinde yüzdürmekteyiz. 06-14 yaş kalkışmak için şuan müdürlüğümüz bünyesinde iki yüzme antrenörü, ikide duygusal kurtaran bakım vermekte. Bu yaz tatilinde Oltu, Evet, Narman ve Şenkaya’da çocuklarımıza ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ projesi çerçevesinde bindi vereceğiz. Havuzun ilçemizde yapılmasında emeği sabık herkese teşekkür ederim” dedi.

Böyle tıpkı imkanın ayrıntılar amacıyla güzelce olduğunu kaydeden Ömer Alp, “Velisi bulunduğum mektepli şuanda havuzda, bize bu imkanları sağlayan spor müdürlüğümüze amiyane teşekkürname ederim. Çocukların bati sıcaklarda serinleyip aktivite oluşturmasına, yüzmeyi öğrenmelerini sağlayan herkese çokça teşekkür ederim. Çocuklarımız telefonlardan internetten ırak kalıyorlar. İnşallah bundan sonra elan gür projelere imza atarlar” şeklinde konuştu. – ERZURUMShare: