NİTSO 600 öğrenciye ruba yardımı yaptı

Niğde Tecim ve Uran Odası (NİTSO) ile Niğde Tecim Borsası (NTB) eliyle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) katkılarıyla gerekseme sahibi 600 öğrenciye tepe ve bot yardımı yapıldı.

NİTSO’dan yapılan açıklamaya göre, odanın derinti salonunda düzenlenen programa, NİTSO Umumi Heyet Başkanı Fehamet Katırcıoğlu, NTB Yönetim Kurulu Başkanı Utku Uyanık, NİTSO Meclis Başkanı Serdar Ecemiş, NTB Meclis Başkanı Haluk Idrak Etmek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar katıldı.

NİTSO Yönetim Kurulu Başkanı Heybet Katırcıoğlu, şunları kaydetti:

“Odamız ve borsamız personelinin eş çalışmalarıyla öğrencilerimize ulaştırılmak amacıyla hazırlanan tepe ve botlar, gönderilecekleri okullara bakarak tasnifleri yapıldı. Niğde şehir merkezine 350, Çamardı ilçemize 70, Ulukışla ilçemize 100 ve Çiftlik ilçemize üstelik 80 gelmek için toplam 600 kaban ve bot yardımında bulunduk. Dağıtımların hangi öğrencilere yapılacağının belirlenmesinde İl Milli Yetişek Müdürlüğü ve ekol yöneticilerinin yüce katkıları oldu. Kamu öğrencilerimizin tepe ve botlarını iyi günlerde kullanmalarını diliyorum.”

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Halil İbrahim Yaşar birlikte emeği geçenlere teşekkürname etti.

Share: