Niğde Valisi Çalıştırıcı, Karayolları Trafik Güvenliği farkındalık etkinliğine katıldı

Niğde Valisi Mustafa Belletici, Karayolları Gidiş Geliş Güvenliği farkındalık etkinliğine katılarak sürücüleri emniyet kemeri takmaları ve gidiş geliş kurallarına uyma etmeleri üstüne uyardı.

Vali Belletici, İl Güvenlik Müdürü Adnan Özdemir ve İl Uyanık Komutanı Mümessil Miralay Nihat Özkök ile Niğde-Adana karaca yolu Eminlik Gişeleri aplikasyon noktasında denetimlere katıldı.

Sürücülere kurallara uymaları üstüne ikazda bulunan Vali Belletici, çocuklara oyuncak ve tezkere bergüzar etti.

Etkinlikte sürücülere broşür dağıtıldı, kolonya ve çikolata izaz edildi.

Ilbay Antrenör, gazetecilere, vatandaşların fert ve mal kayıplarını bildirme organ indirmek amacıyla mukteza kontrollerin daim yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu denetimler daha çok sürat limitlerine uyulmaması, alkollü ve ehliyetsiz açkı kullanılması, abdestbozan ihlali kadar alanlarda yoğunlaşmakta. Gidiş Geliş idarehane müdürlüğünün yük alanında 2022 yılının önce 9 ayında kısaca 175 bin miftah arama edildi. 31 bin araca bile kurallara uymadıkları gerekçesiyle cezai muamele uygulandı. Bu denetimlerin olumlu neticesini istatistiklere baktığımız zaman görüyoruz. Güzeşte yılın bir oranına göre ilçe yerinde ahiret yolculuğu oranları yüzde 4,1 sakıt durumda. Devletin trafik güvenliği namına belirlediği bütün kurallar, yaptığı stratejiler, eylemler, vatandaşların tıpkısı tanesinin üstelik burnu kanamadan gidecekleri yerlere ulaşmaları, sevdiklerine ulaşmaları doğrultusunda. Trafikte benzeri can de kaybetmeye tahammülümüz yok ilkesi ve hedefiyle arkadaşlarımız çalışmaya devam ediyor.”

Share: