Nazır Muş’tan ikinci umum komütatör satışına getirilen sınırlamaya dayalı kesin sözler: 6 ay ve 6 bin kuralına uymayanlara ciddi ayrımsız ceza getireceğiz

Sonuç aynı yılda fiyatlarda yükselişi durdurulamayan araba sektörü adese altına münfail, satışlarda 6 kamer ve 6 bin kilometre sınırı getirilmişti. bahis konusu kurala uymayanlara 8 bin 400 TL kadar tıpkısı para cezası uygulanacağı söylentileri ruzname olmuştu. Ticaret Bakanı’ndan konuyla ilgili ukubet açıklaması geldi.

BAKAN MUŞ DUYURDU: ŞIŞMAN UKUBET GELİYOR

Tecim Bakanı Mehmet Muş, yaptığı açıklamada “İkinci ahali araba satışında 6 kamer ve 6 bin kuralına uymayanlara ağır sıklet benzeri ceza getireceğiz” dedi.

“250 MİLYAR DOLAR HEDEFİNE ULAŞACAĞIZ”

Nazır Mehmet Muş dış satım 250 bilyon dolarlık ihracat hedefine bu sene yakalanacağını söyledi.

6 AY VE 6 BİN KM UYGULAMASI NE?

Tecim Bakanlığından yapılan açıklamaya bakarak, 16 Ağustos 2022 tarihinde Ticaret Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre ticari cıvıltı kapsamında makine ve yer taşıtlarının pazarlanması veya satışı ancak önce tescil tarihinden itibaren 6 ay ve 6 bin kilometre esbak olması koşuluyla yapılabilecek ve bu şart sağlanmadan doğrudan yahut dolaylı yerine 1 Orak Ayı 2023 tarihine büyüklüğünde pazarlama ve satma yapılamayacak.Share: