Nasıp ve görevden ahiz kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlandı

Bazen bakanlık, alım ve kuruluşlara ilişik nasıp ve görevden alma kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Izlem ve Bütçe Başkanlığında sarih bulunan Ihtişam Yardımları Genel Müdürlüğüne, Sektörler ve Amme Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Meram Deliçay atandı. Deliçay’dan boşalan göreve ise Tolga Balcı getirildi.

ÇEVRE, ŞEHİRCİLİK VE İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ BAKANLIĞINDAKİ ATAMALAR

Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığında açık bulunan başmüfettişliğe, müfettiş Zerrin İnci atandı. Bingöl Belde ve Şehircilik İl Müdürü Abdulkadir Arslanboğa, Amasya Çevre ve Kentçilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kayaç ile Aksaray Yer ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Nasip görevden makbuz.

Yardımcı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Bülent Güngör, Burdur Kasaba ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Ali Zeren, Bingöl Belde ve Kentçilik İl Müdürlüğüne İsa Gülgür, Amasya Çevre ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Galibiyet Bektaş, Aksaray Çevre ve Kentçilik İl Müdürlüğüne Bartın Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Yüce Özcan atandı.

İLLER BANKASI’NA YAPILAN ATAMALAR

İller Bankası Genel Müdürlüğünde boş mevcut Genel Müdür Yardımcılıklarına Erdoğan Topcu ve Onuray Gözütok getirildi.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞINDA YAPILAN ATAMALAR

Ekin ve Turizm Bakanlığında engelsiz mevcut Kalabalık İl Hars ve Turizm Müdürlüğüne Yener Deri atandı. Şevket Tiyatroları Umumi Müdürlüğünde bariz bulunan Umum Müdür Yardımcılığına İbrahim Aktürk getirildi.

Share: