Naci Ağbal, Kazancı Ana Ortaklık Başbuğ Yardımcısı oldu

Kazancı Ana Ortaklık genel kurul toplantısında alınan kararla, eski Gestalt Bankası Başkanı Naci Ağbal, Ateşçi Ana Ortaklık ve iştiraki Aksa Enerji Umumi Heyet Başkan Yardımcısı görevlerine getirildi. Ağbal tıpkı zamanda Ocakçı Holding, Aksa Enerji ve Aksa Ruh şirketlerinin icra kurullarında bile çalışkan görev matlup.

Şeriklik marifetiyle yapılan açıklamada, “Bir Anda mütebeddil ve çok mütenevvi fırsatları barındıran toptan erke piyasalarında, Aksa Şirketler Grubumuz ile ‘küresel hararetli aynı aktör’ olma hedefi doğrultusunda ağırbaşlı benzeri ceht içindeyiz. Enerji alanındaki deneyim ve yetkinliklerimizi küresel vizyonumuz ile birleştirerek uluslararası pazarlarda büyümeye kararlıyız” ifadelerine meydan verildi.

Açıklama şöyle bitmeme etti: “Hissedarlarımız özellikle başlamak için, tam paydaşlarımız üzere derece üretmeye odaklanan tıpkı izleme temelinde, yatırımlarımızı müzayede ve çeşitlendirme yolunda üstelik mehabetli çalışmalar yürütüyoruz. Oluşturduğumuz bu stratejiyi etkili bir kurumsallaşma ile destekleyeceğiz. Bu çerçevede Sayın Naci Ağbal’ın, Ocakçı Ana Ortaklık ve Aksa Erke Üretim A.Ş.’ye Umumi Heyet Başbuğ Yardımcısı olarak katılması hem küresel stratejimizin oluşturulmasında hem dahi zihayat mali yapımızın küresel stratejimize akla yatkın biçimde şekillendirilmesinde bizlere balaban bire bir kırıcı ve derece katacak.”

Kazancı Ana Ortaklık İcra Yerleşmiş Üyeleri

Umumi Kurul toplantılarında alınan kararlar sonrası bakir görev dağılımı şu şekilde oluşturuldu:

Cemil Ocakçı – Ateşçi Holding ve Aksa Erke İcra Kurulu Başkanı

Naci Ağbal – Ocakçı Holding Küreselleşme Stratejileri ve Finansal İşler Başkanı

Ömer Yenmiş Baktır – Ateşçi Holding Finans ve Aksa Jeneratör İcra Kurulu Başkanı

Necati Baykal – Kazancı Holding ve Aksa Jeneratör İcra Kurulu Üyesi

Hazar Erdeniz – Ateşçi Holding Ortak Birimler ve Aksa Hayatiyet, Aksa Tarım ve Turizm İcra Oturmuş Başkanı.

NACİ AĞBAL KİMDİR?

Naci Ağbal, 1 Karı 1968 tarihinde Minteha ve Yakup Ağbal çiftinin çocuğu namına Bayburt’un Yoncalı köyünde doğdu. İlk, ılımlı ve lise öğrenimini Çorum’birlikte tamamladıktan sonraları 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden çıkışlı oldu. Ayrımsız sene Denet Kuruluna girdi, 1993’te Maliye Müfettişi oldu. Faziletkâr Lisans eğitimini 1998 yılında Exeter Üniversitesi İş İdaresi Umumi İşletme Yönetimi (MBA) Programında tamamladı.

2003 yılında Gelir Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı görevine, 2007 yılında Bütçe ve Finansal Taharri Umumi Müdürlüğü’ne atandı. Ekim 2008 tarihinde Hükûmet kontenjanından Yükseköğretim Müesses (YÖK) üyeliğine seçildi. 8 Mart 2008 tarihi bakımından da Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Astronomi üyesi oldu. 12 Haziran 2009 tarihinde Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atandı.Bu görevini 9 Gücük Ay 2015 tarihine büyüklüğünde sürdürdü

Haziran 2015 Türkiye umumi seçimleri’nde SELIM Fırka Bayburt saylav yerine Meclis’e girdi. 13 Ilkgüz 2015 tarihinde AK Tümen Ekonomiden Sorumlu Genel Komutan Yardımcılığı görevine başladı. Kasım 2015 Türkiye Umumi Seçimleri’nde yine SELIM Parti Bayburt milletvekili olarak Meclis’e girdi.

64. ve 65. Türkiye Hükûmeti’nde Maliye Bakanı yerine görevlendirildi.

2018-2020 yılları arasında Cumhurbaşkanlığı Takip ve Bütçe Başkanı görevini yaptı.

Ağbal, 7 Kasım 2020’da Kalıp Bankası Başkanı Tasavvur Tevazulu hesabına göreve atanmıştı. Ağbal’ın, 20 Mart 2021’bile Model Bankası başkanlığı görevi sona erdi.

Kazancı Holding’üstelik üst düzem nasıp

 

Ocakçı Ana Ortaklık, Aksa hissesi sattı

 

Ocakçı Holding’in paylarını satın aldı

 

İşte Naci Ağbal’ın eskimemiş görevi

 

Share: