Muş’ta TYP kuraları çekildi

Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne sınırlı okullarda Toplum Yararına Program bünyesinde istihdam edilecek 410 arılık işçisi kura çekimiyle belirlendi.

Spor Lisesi salonunda planlı ad çekme çekimi, utanmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Burada gazetecilere açıklamalarda mevcut İl Milli Yetişek Müdürü Enver Övünme, bu sene için Iş ve Toplumsal Düzenlilik Bakanlığının Muş’a vermiş olduğu TYP çalışanlarının sayısının 410 yaşama olduğunu belirterek, “Kuraları çekilen 410 hayat, akıllıca olan okullara dağılımı yapılacak. Kura sonucunda inşallah pazartesi haset okulların açılmasıyla birlikte görevlerinin başında olacaklar. Umarın henüz gür, elan temiz ve henüz bozulmamış tıpkı terbiye talim zarfında öğrencilerimiz terbiye faaliyetlerine sürdüreceklerdir. Mektepli ve okul sayılarımıza bakılarak düzenlenmeler yapıldı. Değme ilçenin meslek sayısına bakarak dağılımlar yapıldı” dedi.

Say ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Tehlikesiz Taylan ise direktörlük kendisine çocukların temiz tıpkı ortamda sağlıklı bire bir şekilde eğitimlerine devam edebilmeleri üzere öğrenim edilen 410 iştirakçi için kura çekimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Milli Terbiye Müdürlüğü ile ortaklaşa Noterlik nezdinde ad çekme çekimi yaptıklarını anlatım fail Taylan, ” Herhangi Bir sene olduğu kabil bu yıl bile kura çekimi ile işçi alımına başladık. Burada amaç hem istihdama katkı çıkarmak hem da çocuklarımıza nezih aynı müstevi keşfetmek olacaktır. Bu 410 kişinin kuraları burada çekilecek. Her öz asetat, en adaletli şekilde gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların arkası sıra torbadan evvel istihdam edilecek kişinin ismi Vali Yardımcısı Hasan Taş aracılığıyla Noterlik nezdinde çekildi. – MUŞShare: