Muş’ta TYP kuraları çekildi: 410 sililik işçisi ad çekme çekimiyle belirlendi

Muş’ta TYP kuraları çekildi: 410 katışıksızlık işçisi kura çekimiyle belirlendi

MUŞ Muş İl Milli Terbiye Müdürlüğüne kapalı okullarda Sosyete Yararına Izlence bünyesinde istihdam edilecek 410 arılık işçisi kura çekimiyle belirlendi.

Spor Lisesi salonunda düzenlenen ad çekme çekimi, ocumak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Enver Övünme, bu sene amacıyla Say ve Sosyal Düzenlilik Bakanlığının Muş’a vermiş olduğu TYP çalışanlarının sayısının 410 sevimli olduğunu belirterek, “Kuraları çekilen 410 yaşama, akla yatkın olan okullara dağılımı yapılacak. Kura sonucunda inşallah pazartesi haset okulların açılmasıyla alay malay görevlerinin başında olacaklar. Umarın daha bereketli, elan hijyenik ve daha saf tıpkısı terbiye öğretim zarfında öğrencilerimiz eğitim bilimi faaliyetlerine sürdüreceklerdir. Mektepli ve okul sayılarımıza bakılarak düzenlenmeler yapıldı. Rastgele ilçenin okul sayısına bakarak dağılımlar yapıldı” dedi.

Düzentileme ve İş Kurumu Müdürü Mehmet Tehlikesiz Taylan ise müdürlük namına çocukların temiz tıpkısı ortamda mıhlı ayrımsız şekilde eğitimlerine bitmeme edebilmeleri amacıyla tahsil edilen 410 iştirakçi için ad çekme çekimi gerçekleştirdiklerini söyledi. Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa Noterlik nezdinde kura çekimi yaptıklarını rapor eden Taylan, “Seçme yıl olduğu gibi bu sene de kura çekimi ile iştirakçi alımına başladık. Burada amaç hem istihdama yardım keşfetmek hem birlikte çocuklarımıza temiz bir müstevi icat etmek olacaktır. Bu 410 kişinin kuraları burada çekilecek. Rastgele özdek slayt, yer adaletli şekilde gerçekleştirilecek” ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların arkası sıra torbadan geçmiş istihdam edilecek kişinin ismi Ilbay Yardımcısı Hasan Taş eliyle Noter nezdinde çekildi.

Share: