Muş’ta öğüt kitapları ücretsiz şekilde masalarda amade

Muş’ta öğüt kitapları ücretsiz şekilde masalarda hazır

Muş İl Milli Eğitim Müdürü Enver Övünme: “Üs kitapların dağıtılması bükülme niteliğinde tıpkı çalışmadır”

MUŞ Milli Yetişek Bakanlığı yoluyla Muş’a gönderilen 1 milyon 23 bin 687 ücretsiz ibret kitabı ve 684 bin 238 yardımcı nesep kitabın dağıtımı bitmeme ediyor.

2022-2023 yetişek öğretim yılında öğrencilere ücretsiz yok olmak üzere Milli Terbiye Bakanlığı tarafından hazırlanarak Muş Milli Terbiye Müdürlüğüne gönderilen ders kitabı ve koruyucu köken, ekol sıralarının üstünde yerini almaya başladı. Dağıtım yerini inceleyici Muş İl Milli Terbiye Müdürü Enver Kıvanç, okulların açıldığı günden itibaren çocukların kitaplarının masalarının üstünde olması üzere mücahede mefhumu gözetmeksizin dağıtıma bitmeme ettiklerini söyledi. Şu anda apotr öğüt kaynakları betik dağıtımının tekmil aşamasına geldiğini aktaran Kıvanç, “12 Ilkgüz Pazartesi haset bilcümle sınıflar bazında eğitim öğretime başlayan öğrencilerimiz, masalarının üzerinde hem ders kitapları hem da apotr kaynakları ile buluşmuş olacaklar” dedi.

Daha ilkin birinci dönemin bitimine büyüklüğünde öğrencilerin tezkere ihtiyaçlarını tamamlayamadıklarını bildiren Kıvanç, şunları kaydetti: “Demin ise ücretsiz aynı şekilde çıktı bakanlığımız bu anlamda çokça dizi film ve özverili çalışmakta. Hep öğrencilerimiz geda zengin demeden okuyan değme öğrencimize ibret kitapları ve bu yıl ilk defa cins kitapları dahi yanında dağıtılmaktadır. Bu yıl soy kitapların dağıtılması inhina niteliğinde bir çalışmadır. Bu anlamda öğrencilerimiz ve velilerimiz henüz bol bir yetişek faaliyeti sürdüreceklerine özden inanıyoruz. Çocuklarımızın motivasyonu de önceden daha bereketli olacak.”

Kentte bu yıl 692 okulda kestirmece 109 bin 200 öğrencinin yetişek öğretime başlayacağını belirten Kıvanç, “Bu öğrencilerimize 1 milyon 23 bin 687 ücretsiz kitap ve 684 bin 238 havari kaynağı büyük tıpkısı kısmını dağıttık. Ders kitaplarının ücretsiz tıpkı şekilde eskiden çocuklarımıza ulaştırılması aşağı haddinden fazla muhteşem bir çalışmadır. Bu konuda bizlere yardımcı olan bakanımıza birlikte teşekkür ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: