‘Muş Zer Lale Ödülleri’ sahiplerini buldu

Muş Tanıtım Platformu marifetiyle bu yıl ilk defa tevhit edilen “Muş Zer Lale Ödülleri” töreninde ödüller sahiplerini buldu. Muş Valiliği, Muş Belediyesi, Muş Alparslan Üniversitesinin destekleriyle 1071 Kurultay ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende mütekellim Vali İlker Gündüzöz, kentte iyice şeylerin olduğunu söyledi.

Muş Valisi İlker Gündüzöz

“SERENCAM 2 YILDA SPORA 1 MİLYARLIK YATIRIM YAPILDI”

Kentte yaşadıkları üzere değişimi kimi zaman fark edemediklerini belirten Gündüzöz, şöyle bitmeme etti: “Serencam 2 yılda spora 1 bilyon teklik yatırım yapıldı. Hastaneler ve okullar düz yazı ediliyor. Milli Terbiye Müdürlüğü Cumhuriyet tarihindeki sunma balaban yatırımını yapıyor. İnşallah Muş’umuz 10 yıl sonra gördüğümüzde haddinden fazla henüz ayrımlı tıpkı kimliğe kavuşmuş olacak. Kurtik Dağı tıpkısı kayak merkezi haline gelecek. Avrupa’nın ve Türkiye’nin yer ongun aile Kurtik Dağı’nda var. Onunla ilgili icraat bitti. İkinci aşamaya geçildi. 2023’te ihaleye çıkmayı düşünüyoruz. Muş üzere kalburüstü benzeri geceleyin olmasını diliyorum. Muş’un Kurtik Dağı kadar yükselmesini, Muş Lalesi kabil güzelleşmesini ve Misyon Nehri kadar ateşli akmasını istiyoruz. Hedefimiz bu.”

Şehremini Feyat Asya ise barışın, kardeşliğin, sevginin, hasretin şehri olan Muş’u tarihi ve güzellikleriyle Türkiye’ye parçalanmamış anlamıyla tanıtamamış olmanın eksikliğini yaşadıklarını dile getirdi.

Bugün zat alanlarında “Türkiye’nin enleri”ni Altın Lale Hediye Töreni’nde misafir ettiklerini anlatan Asya, “Aldığınız seçkin hediye geçmişinize gururla, geleceğe daha çok umutla bağlanmanızı sağlar. Bu şehirde evcil yöneticiler kendisine yerel yönetim amirlerimizle, sivil cemiyet kuruluşlarımızla gelişigüzel bundan sonra ekin, konuşma, spor, eğitim bilimi alanında bu ülkenin enleri arasında yarışacağız. Bu güzelliği başlatan Fırat Aykan’a, hep şürekâ ve paydaşlarına belediye başkanı yerine müteşekkirim.” dedi.

KONUKLARLA BİREBİR İLGİLENDİLER

Ayrıca ihsan töreni üzere kente mevrut konuklara “Hayırlı geldiniz” diyen Şehremini Feyat Asya ve Ilbay İlker Gündüzöz, haricen mevrut misafirlerle birebir ilgilenerek iri takdir topladılar.

Muş Şehremini Feyat Asya

REKTÖR ÇELIK: BU IYICENE ETKİNLİĞİ DÜZENLEYENLERİ TEBRİK EDİYORUM

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Çelik bile üniversitenin 27 Mayıs 2007’de kurulduğunu hatırlatarak, “13 bin öğrencimiz, 700 akademik, 300 yönetsel personelimiz var. 14 bin şahsiyet benzeri aileyiz. Bu iyice etkinliği düzenleyen ve personelimiz olan Fırat Aykan’ın başkanlığında çok domuzuna işlere imza atan Muş Lansman Platformunu kutlama ediyorum. Muş’un dışındaki Muşlularla kurulan iletişim açısından bu platformun haddinden fazla değerli işlere imza attığına şahsen şahidim. Her ant bindi olmaya çalıştık. bundan sonra üstelik katkı sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Çelik’ın ödülünü (Sağda) Muş Tanıtım Platformu Başkanı Fırat Aykan (Solda)verdi.

Kucak Başkanı Fırat Aykan de ilkini gerçekleştirdikleri Muş Altın Lale Ödülleri Töreni’ne gösterilen ilgiden kıvançlı olduklarını dile getirdi.

Doğdukları, yaşadıkları topraklara ve insanlara besledikleri sevgiyi, alay malay gönül ruhunu pekiştirmek için savaş ettiklerini anlatan Aykan, “2019’dan bu yana danışma, ekin, spor, eğitim bilimi, literatür gibi birçok alanda kentimize bakım etmeye niyetlenmiş, istek vermiş aynı toplulukla akım ediyoruz.” dedi. Konuşmaların peşi sıra medya, spor, beyaz perde ve ekin dalında ödüller verildi.

1500’ÜN ÜZERİNDE YURTTAŞ KATILDI

Muş’ta planlı törene Ilbay İlker Gündüzöz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Çelik, Belediye Başkanı Feyyat Asya, İl Uyanık Komutanı Albay Mehmet Kasım Ermiş, İl Güven Müdürü Engin Kaloğlu, vali yardımcıları, ilçe belediye başkanları, çekicilik amirleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlarla birlikte toplamda 1500’ün üstünde davetli katıldı.

HABERLER.COM DA ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ

Törende ödüle müstahak görülen kurumlardan biri dahi Haberler.com oldu. Gelgel namına “Yılın Bildirme İyi Bilgi Sitesi” ödülünü Umumi Nişane Yönetmeni Av. Bedia Teymur aldı.

Haberler.com yerine ödülü Genel Işaret Yönetmeni Av. Bedia Teymur aldı
Ödüle layık görülenler ödüllerini teyit aldı.
Share: