Muş ruzname haberi | Muş’ta bala nöbeti tutan ailelerin sayısı 42’ye yükseldi

Muş’ta uşak nöbeti tutan ailelerin sayısı 42’ye yükseldi

Anne Şahinaz Özcan:

“Çocuklarımızı kandırıp götürüp devlete antagonist etmişler”

MUŞ – Muş’ta çocuklarının terör örgütü PKK eliyle kandırılarak dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan enik nöbetindeki annelerin sayısı 79’uncu haftada 42’ye yükseldi.

HDP önünde evlatlarına kavuşacakları haset umutla muntazır anneler, eyleme bitmeme ediyor. Tümen binası önüne gelerek HDP ve PKK’dan çocuklarını talip anneler, HDP ve PKK’ya ilenme okudu. Evlatlarına izansız dönmeleri üzere çağrıda bulunan anneler, “Yavrumu verin bana”, “Anneler direniyor”, “Çıktı yeter, bırakın evlatlarımızı” ve “Daha Çok yeter, yakamızdan fikir” kayıtlı dövizler açtı. Evlatlarına teyit olmaları çağrısında bulunan 41 aileye, bire bir bindi dahi Sağlıklı ailesinden geldi. Temas geçen dönem sayıları artarak korkulu kazanan ailelerin azimli bekleyişleri sürüyor.

“Çocuklarımız amacıyla buradayız”

HDP uğrunda yavru nöbeti markajcı ocak sayısının 42’ye çıktığını rapor eden anne Naciye Sönmez Baht, “İnşallah sayımız elan de artar. Çocuklarımız amacıyla buradayız. Çocukların dağdan gelmesi üzere uğraş ediyoruz. HDP kapatılsın. İnsanlar daha çok üzülmesin. Yeter analar babalar ağladı. Çocuklarımızı et kafalı göndersinler. Çocuklarımızı istiyoruz. Kerem babamızdır, fehamet seçkin şeyimizdir. Oğlum gelip devletine teyit olsun. Kâfi artık. Sistem HDP’nin çocukları kandırdığını biliyor. 10 yaşında, 12 yaşında, 14 yaşında çocukları kandırıp götürüyorlar. Çocuklarımız et kafalı dönene büyüklüğünde bu mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

“Gelişigüzel akşam ezanı gözlerimden yaş akıyor”

2009 yılından bu yana vukuf alamadığı oğlu Fırat Sağlıklı amacıyla ilk defa eyleme katılan ve Türki bilmeyen ana Neriman Iyi da, Kürtçe yaptığı açıklamada, “Oğlum 13 yıl ilk İstanbul’dan götürüldüğünde elan 14 yaşındaydı. Tığ istiyoruz kim evine, annesinin ve babasının yanına köylü dönsün. Onu çokça alçalma ediyoruz. Oranın faydası bulunmayan. Oğlumu kandırdılar, zira 14 yaşında benzeri çocuktu. Onların fikrinde değildi. Zaman HDP binası önüne gelip eyleme katıldım. Burada çocuklarımızı istiyoruz. Çocuklarımızı göndersinler. Çocuğumu istiyorum. Baban hasta oğlum. Ağlamaktan gözlerim görmüyor. Seçkin akşam ezanı gözlerimden yaş akıyor” ifadelerini kullandı.

“Oğlum sesimi duyuyorsa gelsin devlete teslim olsun”

6 yıldır oğlundan fen alamadığını kaydeden esas Şahinaz Özcan ise “Tek olgun alamadım, var mı yok mu bilmiyorum. Oğlum nerede? Oğlum sesimi duyuyorsa gelsin devlete tasdik olsun. Çocuklarımızı kandırıp götürüp devlete antagonist etmişler. HDP çocuğumun kayıp olduğunu biliyor amma bize akla yatkın konuşmuyorlar. Oğlumu HDP’den, PKK’dan istiyorum. Gelsin devlete teslim olsun. HDP ve PKK, milletin evini yıktı. Yıpranmamış tıpkısı familya daha aramıza katıldı. İnşallah o üstelik oğlundan ayrımsız malumat alır” diyerek konuştu.

Share: