Munzur Dağı’nın erdemli kesimlerine kar yağdı

Munzur Dağı’nın faziletli kesimlerine kar yağdı

ERZİNCAN – Erzincan ile Tunceli beyninde bulunan 3463 rakımlı Munzur Dağlarının faziletkâr kesimlerine kar yağdı.

Erzincan şehir merkezinde gece etkin olana sağanak yağmur efdal kesimlerde kara dönüştü. Kar yağışı Munzur Dağlarının doruk noktalarını beyaza bürüdü. Erdemli kesimlerde yağan kar ile alay malay hava sıcaklığında düşüş yaşandı.

Öte yandan Hava Bilgisi 12. Nahiye Müdürlüğü ekiplerince yapılan son değerlendirmelere bakarak, zaman nahiye genelinde gelgel modüler ve çok bulutlanmış, espaslı domestik atılmak üzere sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışlı geçecek.

Hava sıcaklığının sezon normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar cenup ve güneybatı yönlerden ılımlı bazı bazı akva (40-80 km/sa) ve gücük süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

“Akva rüzgar uyarısı”

Sabah saatlerinden itibaren bölge genelinde ( Erzurum, Erzincan, Bayburt ve Ardahan) rüzgarın, cenup ve güneybatı yönlerden sağlam ve sıkıntı (40-80 km/saat) vadi saha hamleli kuvvetli fırtına (80 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden ongun ve amut devrilmesi, yapı uçması ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Share: