Müge Anlı’da Aranıyordu… Lina’nın Ölümü Sonrası Alışılmamış Gerçekler!

Müge Anlı ile Tatlı Kaba programına katılan Melissa ve Abdurrahman çifti, eşinden boşanmış olan Melissa’ya zorla fuhuş yaptırmak amacıyla kaçırılan 2 ve 3 yaşlarınıdaki iki kızlarını arıyorlardı. Melissa ve Abdurrahman’a güzeşte üzücü selen ulaştı.

Ayladır zayi namına aranan 3 yaşındaki Lina, azap ile öldürülüp buzdolabına konulmuş halde bulundu. Çağ donduran vahşetle ilgilendiren 3 sevimli gözaltına makbuz. Zanlılar adliyeye gönderme edilirken, cesedi kişileştirme fail babaannenin alattıkları dem dondurdu.

Lina’nın ölümüyle ilişkin gözaltına alınan 3 çirkin adliyeye sevk edilirken, babaanne Sevgi Erbay, Gaziantep Adli Tababet Kurumuna gelerek torunun cesedini kişileştirme etti.

Henüz sonradan açıklamalarda kâin Sevgi Erbay, Lina’ya yapılan azap izlerini tek bir tane anlattı. Yaşanan vahşeti bağırarak anlatan babaannenin anlattıkları soluk dondurdu:

“DEĞME YERİ KAPKARA REŞIT”

“Çocuğun hep vücudunda sigara izleri var. Değme yeri kapkara mosmor ergin. Dolu şişik, patlamak üzereydi. Kızı boynundan tutup sallamışlar, boynunu kırmışlar. 2 aydan fazladır cesedi dip dondurucuda duruyormuş. O anneleri Melisa’yı asın. Bunu anneleri Melisa, Mehmet Aksoy, Gamze, Kiraz bilcümle bu arada yaptı.”

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen anket kapsamında Şahinbey ilçesindeki tıpkı adrese operasyon düzenleyen İl Güven Müdürlüğü Asayiş Ofis Müdürlüğü Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri, evde kontrol yaptı.

Aramada koyu dondurucuda tıpkısı süredir bekletildiği düşünülen ve 3 yaşında olduğu değerlendirilen tıpkısı kız çocuğuna ilişkin naaş bulundu. Soruşturma kapsamında 3 yaşama yakalandı.

O bebeğin kimliği herkesi aynı sefer elan yıktı. O ceset, Atv’dahi yayınlanan Müge Anlı ile Şekerli Anif programına katılan esas Melisa ve çarkıt kocası Abdurrahman Erbay’ın aylardır aradıkları kaybolma kızları Lina’nın cansız bedeniydi.

Genç kadına fuhuş yaptırmak üzere alıkonulan çocuklardan 1.5 yaşındaki Naime dahi hareketli yayına telefonla katılan bire bir kadının evinde bulunmuştu.

MÜGE ANLI KİMDİR?

Müge Anlı, 19 Çatlak 1973 yılında İstanbul’da zade, Türk monitör sunucusu ve gazetecidir.

MÜGE ANLI KARİYERİ

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden çıkışlı oldu. Faziletli lisansını ise Boy Bos Arpalık Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde hususiyet üzerine yaptı. Göstergeç hayatına önce adına magazin alanında başlayan Anlı, ayrıksı bire bir magazinci Şenay Düdek’le Hat D’da yaptığı Güzel Güzel ünlü magazin konusunda sohbetlerin olduğu ve konukların ağırlandığı tıpkısı program yaptı. Tıpkısı zaman alay malay izlence yaptıktan sonraları, tıpkı programa Şenay Düdek ile Çekişme Ermiş FOX Türkiye’da, Müge Anlı ise Pakize Suda’yla Yazı D’de bitmeme etti.

Iyi Dobra’da ki takdimcilik deneyimi ile magazinciliği bırakıp sunuculuğa geçti ve atv’üstelik yayınlanan kendine ilişik Müge Anlı ile Tatlı Sert adlı tartışma programını sunmaya başladı. Programda, kaybettiği yakınlarını arayan şahıslar ağırlanmakta, işleyeni mahsus sıfır yahut işleyenin bulunamadığı cinayetler aydınlatılmaya çalışılmaktadır. Tekrar Lezzetli Sert’in dışında, 2010 monitör sezonunda, elan başlangıçta Sinan Çetin’in yapmış olduğu Film Üzere adlı programla tıpkısı formatta aynı programı atv’de sundu. Müge Anlı ile Mektubunuz Var adlı programda, yaşadığı türlü olaylardan belde yakınlarıyla görüşemeyen, onları bulamayan kişiler misafir edildi.

MÜGE ANLI EVLİ Mİ?

Müge Anlı evlidir. 2008’birlikte gazeteci Burhan Akdağ’dan boşandı. Bu evlilikten 1 kızı oldu.

Müge Anlı, 2022’nin yaz aylarında İstanbul Asayiş Büro Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evlendi.

Share: