MKE Ankaragücü, Beşiktaş maçına odaklandı

MKE Ankaragücü’nün eskimemiş beceri direktörü Ömer Erdoğan, Süper Yığın’in 5. haftasında Beşiktaş ile karşılaşacak olmalarını kendisi namına kazanım gördüğünü söyledi.

Eryaman Stadı’nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Erdoğan, kullanılmamış görevinin hem kendisi hem bile bando için balkı olmasını diledi.

Başkan ve yönetim kuruluna teşekkür fail Erdoğan, “Hasis çok heyecanlıyım ve çokça hırslıyım. Tek antlaşma kaybetmeden tezelden antrenmanlara başladık. Bir an geçmiş takımla tanışmak istedim. Pik hazırlanmamız gerekiyor. Haddinden Fazla yüce aynı rakiple hafta sonu maçımız var.” diye konuştu.

Tolga Sakatatçı’nin takıma katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Başkanıma çokça teşekkürname ederim. Kadromuza yüce bir oyuncu kattık. Bana bakarak o mevkide sabık sezon Süper Yığın’in yeryüzü zer oyuncusuydu. Alıntı dönemi bitene büyüklüğünde oyuncularımızı elan andıran tanıyıp, ‘Eksiğimiz var mı, almaşık yahut ilk 11’e aktör ihtiyacı var mı?’ bunları gözlemlemeye çalışıyoruz. Haddinden Fazla fazla zamanımız namevcut. Maçta oyuncuyla ilgilendiren daha açık bilgelik sahibi oluyorsunuz. Daha önceki oynanan maçları izledik, çözümleme yaptık, oyuncularımızla paylaştık. Hem bir ihtiyaç olursa hamlelerimizi yapalım diyerek aktör izliyoruz hem de takımı hazırlıyoruz. Bizim amacıyla evvel planda takımı hazırlamak var.”

Erdoğan, “İlk maçınızın lider Beşiktaş’la olması kazanım mı dezavantaj mı?” sorusuna, “Benim için kazanım namına görüyorum. Zira bu soy maçlarda oyuncuları haddinden fazla motive etmeniz gerekmiyor. Oyuncular doğrusu çok ferah derişik reşit. İlk maçımızın mebzul bir rakiple olması bizi henüz dahi motive ediyor. Eminim mahmul ayrımsız statta, tutkulu taraftarların uğrunda oynayacağız. Eminim takımlarını sonuna kadar destekleyecekler. İnşallah iyice tıpkısı sonuçla, sunturlu tıpkı galibiyetle sezona bürümek kader tamam. Evimizde oyalamak çokça nazik tıpkısı üstünlük. Konya maçında çok ateşli benzeri lehtar uğrunda topluluk çokça ayrımlı oynadı. Sonraki iki deplasmanda düpedüz oyunun altında kaldı. İnşallah taraftarımızı güzel ayrımsız sonuçla evlerine göndereceğiz.” yanıtını verdi.

Takımla ait önce gözlemlerini paylaşan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Antrenmanlarda gördüğüm kadarıyla çaplı oyuncular. Uyarlama süreci basit değil. Temas hocanın farklı tıpkısı oyun anlayışı var. Oyuncuların az buçuk zamana ihtiyaçları var. Tığ bile o zamanı hızlandırmaya çalışıyoruz. Amacımız hem oyunu hem üstelik oyuncuyu imar etmek. Yaptıklarımız haddinden fazla şükür arasında amma önceki bir zaman kaldı. Zaman Ankaragücü’nün başarısı üzere ne gerekiyorsa ekibim ve topçu kardeşlerimle yapacağız. Sonsuz hücumu düşünen, izleyenlerin esenlik aldığı bire bir topluluk yaratmak istiyorum. Tabiatıyla ki bugünden yarına derakap olmuyor. Şu dakika mevcut kadromla Beşiktaş’a cebin bittabi bire bir oyun anlayışıyla kalburüstü oluruz, onu ekibimle bu arada değerlendiriyoruz.”

Erdoğan, Rezerv Klasman’le ilişkin soru üzerine ise “Federasyonun oradaki düşüncesi farklıydı ama çok çabuk oluştu. Kulüpler buna çok hazırlıklı değildi. Bana göre altyapısı dolgunca hazırlanıp, daha dosdoğru yapılabilir. Ego da Rezerv Loda hesabına Portekiz veya Almanya ligindeki üzere ikinci takımı ikinci, üçüncü liglerde oynatma taraftarıyım. Türkçesi öteki nev oyuncuların Ihtiraz Öbek’i çokça ciddiye aldığını düşünmüyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Miğfer Ciğerci: “Ankaragücü iri bire bir pakt”

Soluk-lacivertli ekibin yeni transferi Miğfer Sakatatçı, MKE Ankaragücü’nü balaban tıpkısı camia olduğu amacıyla tercih ettiğin söyledi.

Teknik yönetmen Ömer Erdoğan ile yaptıkları görüşmenin çokça fazlalık geçtiğini anlatan Tolga, eksantrik tekliflerin birlikte olduğunu ancak hedefler uyuştuğu üzere başşehir ekibine geldiğini belirtti.

Hafta sonu Beşiktaş ile karşılaşacaklarının hatırlatılması konusunda Miğfer, “Beşiktaş maçı kadrosunda doğmak istiyorum. Bunu hocamla bile konuşmam gerekiyor. Kendimi fiziki namına mebzul hissediyorum ama biraz topluluk idmanı de gerektiğini düşünüyorum. Çok çabuk alışan bir futbolcuyum. Aşkın güçlük çekeceğimi düşünmüyorum.” diye niteleyerek konuştu.

MKE Ankaragücü-Beşiktaş karşılaşması, 4 Eylül Ilişki haset Eryaman Stadı’nda yapılacak.

Share: