Milli basketbolcu Hasan Aksoyak, şampiyonları sevindirdi

Çarkıt 3×3 Basketbol Milli Bando oyuncusu Hasan Aksoyak, Yozgat’ın Osmanpaşa köyü geçmiş ve ılımlı okulunda kısıtlı imkanlarla egzersiz yaparak basketbolda diyar birincisi olan öğrencilere spor malzemesi desteğinde bulunarak onları sevindirdi.

Kayseri Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde Öğretim Yardımcısı tıpkı zamanda eski 3×3 Milli Takım oyuncusu Hasan Aksoyak, ‘Topluma hizmet uygulamaları’ dersi doğrultusunda başlattığı proje ile Türkiye genelindeki okullara spor malzemesi desteğinde bulunuyor. Bu çerçevede 3 kamer kabil güdük ayrımsız sürede talih genelinde 52 ilde 374 okula vasıl ve ihtiyaca göre muhtelif spor malzemesi desteğinde kâin Aksoyak’ın sonuç durağı merkeze merbut Osmanpaşa köyü önceki ve ortaokulu oldu. Osmanpaşa İlk ve Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Armağan Ezgin ile irtibata sabık milli aktör Aksoyak, mümasil antlaşma evvel basketbolda ülke birincisi olan kız takımını mülakat ederek, öğrencilere branş topları, eşkal üzere türlü spor malzemesi dürü etti.

Özellikle kırsaldaki ekol öğrencilerine ihtiyaç dahilinde spor malzemesi dağıttıklarını belirten Hasan Aksoyak, “Okulumuz bünyesinde Topluma Hizmet Uygulamaları dersi çerçevesinde başlattığımız proje ile büyüklük genelinde okulumuzdan mezun olup çeşitli illerde fariza özne beden eğitimi öğretmenlerimize ve öğrencilerine ihtiyaçları doğrultusunda bindi olmaya çalışıyoruz. Onların öğrencilerini üniversitemizde misafir yazar sporu sevdirmeye çalışıyoruz. Bu doğrultuda 3 kamer gibi kısa tıpkı süre içerisinde 52 ilde 374 okula spor malzemesi desteğinde bulunduk. Kâh okullarımız bizden bando forması bazı okullar üstelik branş topları isteyebiliyorlar bazıları bile ferdî spor malzemeleri isteyebiliyorlar. Okullarımız, öğretmenlerimiz ihtiyaçları doğrultusunda bizlere ulaşıyorlar tığ da imkanlar dahlinde onlara bindi olmaya çalışıyoruz” dedi. – YOZGAT

Share: