Milletvekillerinden Malatya’ya övme

SELIM Fırka Gümüşhane Mebus Cihan Pektaş, TBMM YANLIŞSIZ Fırka Takım Amiri Halil Akil Baliğ ve Tarihçi Adnan Baycar Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı makamında görüşme etti.

AK Parti Gümüşhane Mebus Dünya Pektaş, Malatya Büyükşehir Belediyesini ziyarette yaptığı konuşmada, “Malatya batıdaki birçok şehri hizmet namına esbak durumda” dedi.

“Malatya batıdaki birçok şehri hizmet adına geçmiş durumda”

SELIM Tümen Gümüşhane Saylav Âlem Pektaş ülfet sırasında yaptığı konuşmada, “Malatya’yı bundan geçmiş yıllarda birlikte ziyaret ika fırsatımız olmuştu. Bu son ziyaretimizde Malatya’nın haddinden fazla değiştiğini ve geliştiğini gördüm. Batıdaki birçok şehri hizmet namına eski durumda. Birazdan yapılan projeleri yerinde dahi göreceğiz. Malatya’nın böylesine ümranlı olmasından iri tıpkısı sevinme duydum. Başkanıma ve ekibine değişik teşekkürname ediyorum” dedi.

“Hizmetlerimiz devam edecek”

AK Tümen Gümüşhane Saylav Evren Pektaş, TBMM DÜRÜST Öğür Kadro Amiri Halil Akil Baliğ ve beraberindeki heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, “Milletvekilimiz geçmiş yıllarda Orman Bakanlığındaki görev süresi içerisinde Genel Sekreterimiz ile alay malay Battalgazi Şehremini olduğumuz dönemde arzu ve projelerimizle ilgili şekilci adına büyük destekleri oldu.

Şu anda Mebus olarak görevlerini ödeme ederken bizim irade ve isteklerimizle ilgilendiren olsun tıpkı Malatya Milletvekili üzere işlerimizin strateji edilmesi noktasında bizlerin beraberinde olmuştur. Umumi Sekreterimiz Cemal Bey’in say arkadaşı olması nedeniyle burada olan dava ve problemlerin Milletvekilimiz gözetiminde ilgilendiren mercilere konunun iletilmesi noktasında de problemlerimiz çözülüyor. Malatya’daki değiş ile ilgilendiren olarak belirtmiş oldukları gelişmeler için dahi kendilerine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın Malatya’ya teşriflerinde rapor ettikleri üzere İnsanlık medeniyetinin başladığı Anadolu’yu Anayurt eden boy şehrini gelip görsünler dedi. İstanbul, Ankara, İzmir Belediye hizmetleri pekâlâ yapılıyor burada ağlamadan bu hizmetlerin elbet yürütüldüğünü görsünler dedi. Bu anlamda Cumhurbaşkanımızın ve Milletvekillerimizin bu konuda Malatya ile ilişik ifadeleri bizi henüz acul henüz dahi dokunaklı bire bir himmet temposuna itiyor. Milletvekilimize Malatya ile ilişkin düşüncelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Kendilerini Daraç-ül Rifat Değme insanların yaşadığı şehirde ağırlamaktan iri bire bir mutluluk duymaktayım” diye niteleyerek konuştu. – MALATYA

Share: