Mıhlı çevre amacıyla İstanbul’dan yola sâdır çiftteker takımı Konya’ya ulaştı

Yer Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Yetişek Yardımlaşma ve Hukuk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Dosdoğru Yer İçin Velespit Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık monte etmek üzere yaklaşık 650 kilometrelik yolculukları sırasında çevre temizliği birlikte özne 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın arkası sıra son durakları Konya’de Sadrettin Konevi ve Gün-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni konuşma etti.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın huzurunda olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu zümre etkinliklerin apayrı platformlarda üstelik yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini aktaran Coşar, “Geçen hafta sonu kenar temizliği, bu hafta bisiklet turu üzere etkinliklerle toplumu belde üstüne bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı devam ettirmeye çalışacağız.” diye konuştu.

Bisiklet sporcusu Nurullah Bulat de kendilerine türlü imkanlar sağlayan Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın mehabetli ayrımsız çiftteker şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’birlikte tümce Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üstüne semavi bir boya sürmekle çiftteker yolu olmuyor. Bisiklete munfasıl yolların olduğunu burada gördük. Rağbet rahatlığıyla pedal çevirdik.” ifadesini kullandı.

Share: