MHP’nin intihap hazırlıkları sürüyor

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Cömert Dik, 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanı ve Mebus Umumi Seçimleri zımnında teşkilatlarını harekete geçirdiklerini bildirdi.

Yalçın, yaptığı kayıtlı açıklamada, Cumhuriyet’in 100. sene dönümünün alacak edileceği 2023’te yapılacak Cumhur Reisi ve Mebus Genel Seçimleri dolayısıyla teşkilatlarını harekete geçirdiklerini, hep siyasi deneyim ve imkanlarını yengi hedefiyle seferber ettiklerini belirtti.

2023 seçimlerinin Türkiye için önemine değinerek, Türkiye’nin daha çok global ve lehçe bir aktör olduğunu vurgulayan MHP Umumi Başkan Yardımcısı Yalçın, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin bulunan dinç konumu ve bağımsız dış yöntem hamleleri nedeniyle bütünlüğümüze ve bekamıza dönük çöz ve dış tehditler kalık, çeşitlenmiştir. Bu hakikatler karşısında, milli mutabakata dair Halk İttifakının 2023 seçimlerinde zafere ulaşması tıpkı meskenet olmuştur. O bakımdan MHP, rastgele seçim döneminden daha büyük heyecan ve coşkuyla, daha kavi bire bir imanla seçme çalışmalarını yürütmektedir.”

Partisinin bu kapsamda, 8 Ilk Teşrin’de “Yavaş Yavaş 2023, ‘Köyüm Benim’ Dostça Toplantıları” temalı köy ziyaretlerini başlatacağını hatırlatan Sarp, meydan çalışmalarını köylere büyüklüğünde uzun uzadıya, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını anlattı.

Cumhur İttifakına format veren milli iradeyi hareketli tutmak ve milyonları kendilerine katılmaya motive etmek üzere bakir küşade gelgel toplantıları düzenleyeceklerini bildiren Sarp, “Bu çerçevede, 16 Teşrinievvel 2022 tarihinde, Konya ilimiz merkez kalkışmak üzere Karaman, Afyonkarahisar, Burdur ve Isparta iklim teşkilatlarımızın destekleyeceği, 23 Teşrinievvel 2022 tarihinde ise Manisa ilimiz suret kalkmak amacıyla Çeltek, Denizli, Aydın ve Muğla iklim teşkilatlarımızın ve aziz vatandaşlarımızın katılımıyla ‘2023’e Akilane, Namzet Galiba, Değişmeyen Net’ temalı celi albeni toplantıları gerçekleştirilecektir.” bilgisini verdi.

Share: