MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz, Niğde’de konuştu Açıklaması

MHP Umumi Başbuğ Yardımcısı Sadir Durmaz, “Topluluk İttifakı uyanan tarihin sesi, direnen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Durmaz, Ilbay Mustafa Belletici, Belediye Başkanı Emrah Özdemir ile Niğde Barosu Komutan Emin Alper Öztürk’ü musahabe ederek Ululuk Bahçeli Bulvarı ve Peş Geçidi’nin açım törenine katıldı.

Törende Durmaz, ecdadın “İnsanı yaşat kim ihtişam yaşa” anlayışıyla bacak bastığı rastgele coğrafyaya evvel adaleti götürdüğünü, onların refahı ve huzuru amacıyla çalıştığını, Türkün şanını istekle gönüle taşıdığını belirterek, MHP namına siyaseti birlikte bu izan üstüne inşa ettiklerini anlattı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılına mıhlı tıpkı şekilde kavuşması, 2053-2071 hedeflerine salimen ulaşması için çabaladıklarını dile getiren Durmaz, MHP Umumi Başkanı Fehamet Bahçeli’nin, Türk siyasal tarihine mesabe düşürdüğü “Benim aklım hep Türkiye’dir” sözünün amaca giden yoldaki tutumlarının özeti olduğunu rapor etti.

FETÖ’nün 15 Temmuz çıyanlık kalkışmasında Topluluk İttifakı’nı milletin sokakta kurduğunu vurgulayan Durmaz, şöyle bitmeme etti:

“Muhalefetin mülk bulmuş gibi rastgele sorunun konusunda atladığı, ‘Türkiye yönetilemiyor’ algısı bina etmek üzere herhangi bir yolu denediği bu süreçte Halk İttifakı’nın ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin önemi bire bir defa henüz kemiksiz benzeri şekilde anlaşılmıştır. Dünyayı derinden sarsan ve sadece sağlık krizi adına kalmayıp birçok sektörü ters etkileyen pandemi döneminde tahril komşularımızın bağırsak karışıklıkları dolayısıyla ortaya sâdır mülteci sorununda Ukrayna-Rusya savaşı özellikle olmak üzere erke ve gıda sorununu tetikleyen global çatışmalar boyunca içeride ve dışarıda sürdürdüğümüz terörle mücadelede Türkiye, Topluluk İttifakı’nın gücü, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin imkanlarıyla seçme alanda sorunlarla saksı etmesini bilmiştir. Topluluk İttifakı kader birlikteliğidir, milli birlikteliktir. Topluluk İttifakı uyanan tarihin sesi, direngen coğrafyanın mesajıdır. Fitnelere aldırış etmeden çalışmalarımıza bitmeme edeceğiz. İnsanımıza insancasına dirim amacıyla eserler mensur edeceğiz. İnsanımızın her antlaşma birlikte olacağız.”

SELIM Fırka Niğde Saylav Yavuz Ergun birlikte “bitik ittifakına” alın 2023 seçimlerini kazanıp ilerleyici dönemde üstelik Topluluk İttifakı yerine yollarına devam edeceklerini söyleyerek, iki partinin birleşmesindeki yer büyük unsurun biricik millet, bir tane alem, yegâne vatan, tek fehamet olduğunu aktardı.

AK Fırka Niğde Saylav Hak Gültekin de vatan, sembol, budun, ezan aşkına bu ittifakın 2023’te birlikte bütün bu arada devam etmesi gerektiğini dile getirdi.

Şehremini Emrah Özdemir ise Azamet Bahçeli’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın misil arkadaşı olduğunu ifade ederek, “Özellikle dahili ve harici bilcümle ölümlülük odaklarının karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızla gelişigüzel yürüyen, değme ahit devletinin ve milletinin yanı sıra olan nazik tıpkısı kerem adamımız. Tığ üstelik bunun mutluluğunu yaşıyoruz. Cesamet Bahçeli Bulvarı ve Kayırıcı Geçidi’nin açılışını üstelik burada gerçekleştirmekten şişman tıpkısı mutluluk yaşıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların peşi sıra bulvar ve peş derbent hizmete açıldı.

Share: