Metruk binada dalgündüz metal ticareti pes dedirtti

Gaziantep’te kullanılmayan binaları ev markajcı mızrap konu bağımlılarının dalgündüz yaptığı metal ticareti kameralara yansıdı. O anlara reaksiyon gösteren ve bağımlıların mızrap maddenin etkisiyle çevreye beis verdiğini argüman fail mahalle sakinleri, tevakki etmek ve ürkü yaşadıklarını söyleyerek yetkililerden çözüm istedi.

Şahinbey ilçesi Suyabatmaz Mahallesi Güllü Sokak’ta bulunan metruk binaları ev tutan metal madde bağımlıları, vatandaşları bezdirdi. Uyuşturucu yön ticareti kameralara yansıyan ve aldıkları esrar maddeleri kullanılmayan binalarda kullanan bağımlıların maddenin etkisiyle çevreye beis vererek, eski yapı evleri ateşe vermesi ise vatandaşların içtinap etmek ve panik yaşamasına sebep oluyor.

“Bap bağımlıları metruk binaları mesken tutmuş, temas şeye uymazlık veriyor”

Yön bağımlılarının bölgeyi ev tuttuğunu argüman fail ve evlerinde çakaralmaz olduklarını belirten mahalle sakinleri, yetkililerden hal istedi. Bağımlıların aralıksız kullanılmayan binalarda metal özellik kullanarak çevreye uymazlık verdiğini ve evleri yaktığını belirten Suyabatmaz Mahallesi Muhtarı Mehmet Pakhuy, “Mahallemizde kullanılmayan binalar var. Eroin konu bağımlıları bu metruk binaları mesken tutmuş durumda. Eşhas, özellik kullandıktan bilahare kullanılmayan binalara ve çevreye engel veriyor. Biz bu nedenle mahalle halkı adına çokça mağduruz. Bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Bunların yıkılmasını ya dahi ilaç alınmasını istiyoruz. Hal istiyoruz” dedi.

“Ocumak ve ürkü yaşıyoruz”

Mahalle sakini Gülşen Taşdemir, “Bu kullanılmayan binaların kâffesi konu bağımlılarının meskeni reşit. Konu kullandıktan sonradan buraları yakıp yıkıyorlar. Birbirlerine beis veriyorlar. Biz dahi korku ve ürkü yaşıyoruz. Çevreyi yakıp ateşe veriyorlar. Çocuklarımızı hariç çıkarmaya korkuyoruz. Bu soruna hal bulunmasını istiyoruz. Sabahın er saatlerinde alevlerle uyanıyoruz. Bu bölgede hiç rahat değiliz. Tanrı rızası üzere ilaç alınmasını istiyoruz” diye konuştu. – GAZİANTEP

Share: