Meteorolojiden ara sıra bölgeler için kuvvetli yağmur ve fırtına uyarısı

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü, bu akşam ile erte Marmara ve Şimal Ege’de sıkıntı, İç Ege’nin güneyinde kuvvetli yağış beklendiğini bildirdi.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bugün Marmara’nın güneyi ve Şimal Ege’de, tün saatlerinden itibaren Marmara genelinde şimal ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ile yer kayran sıkıntı ve bodur kesiksiz akva sıkıntı beklendiği bildirildi.

Rüzgarın etkisini ferda öğleden sonraları kaybedeceğinin anlayış edildiğinin belirtildiği açıklamada sıkıntı sebebiyle meydana gelmesi muhtemel ağaç ile dikme devrilmesi, bina uçması ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara cebin titiz ve tedbirli olunması gerektiği anlatım edildi.

Bu akşam ezanı saatlerinden itibaren Denizli, Burdur çevreleri ile Afyonkarahisar’ın cenup kesimlerinde boğanak ve gök patırtılı boğanak beklendiği dökme açıklamada, yarın öğleden sonraları ise Antalya’nın batısı ile Muğla’nın güneyinde bora ve asuman gürültülü boğanak yağışların evcil akva olacağının hesap pusulası edildiği bildirildi.

Isparta çevreleri ile Konya’nın yıldız ve batısı, Afyonkarahisar’ın doğusu, Burdur’un doğusu ile Antalya’nın doğusunda erte sabah saatlerinden sonradan muhtemel bora ve gök gürültülü bora yağışların yerel sağlam olması beklendiği rapor edilen açıklamada, patadak yeğin, feyezan, sebep, evcil komple yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar ve fırtına kabilinden olumsuzluklara alın dikkatli olunması gerektiğine bel edildi.

Share: