Meteoroloji’den 9 ilimize solgun kodlu ikaz: Çamur doyumluk olasılığı var

Meteoroloji Genel Müdürlüğü marifetiyle yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; Ülkemizin kuzey, çöz ve doğu kesimlerinin modüler kayran vadi çok bulutlanmış, sabahleyin ve öğle saatlerinde Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Hakkari, Şırnak ve Van’ın cenup ilçelerinin; akşam ve gece saatlerinde Karadeniz kıyıları ile Artvin çevrelerinin yağışlı, sair yerlerin birkaç bulutlanmış ve küşade geçeceği hesap pusulası ediliyor.

DOĞU AKDENİZ’DE TÜRAP TAŞINIMI BEKLENİYOR

Yağışların; yağmur ve sağanak, Rize, Artvin, Hakkâri ve Van’ın faziletkâr kesimlerinde karla elinin körü yağmur şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Bingöl, Muş ve Bitlis çevrelerinde pus ve düz düzlük sis bekleniyor. Maşrık Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu’birlikte toz taşınımı beklenmektedir.

“ULAŞIMDA AKSAMALAR YAŞANABİLİR”

Doğu Akdeniz ( Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’dahi ( Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı hadisesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar ve yağış düz yerlerde balçık şeklinde yağmur kabil olumsuzluklara cebin tetik ve tedbirli olunması gerekmektedir.

PROF. DR. ŞEN: ÇÖKELGE SOYGUNCULUK OLASILIĞI VAR

Prof. Dr. Orhan Rahat sosyal iletişim araçları hesabından “Bugün Maşrık Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) ile Güneydoğu Anadolu’da (Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman) Suriye kaynaklı toz taşınımı var. Yağış de olacak nedeniyle balçık plaçka olasılığı var” mesajını paylaştı.

Share: