Meteoroloji uyarmıştı, Yüksekova beyaza büründü

Meteoroloji uyarmıştı, Yüksekova beyaza büründü

HAKKARİ – Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün eliyle yapılan uyarılardan sonraları Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde akşam ezanı saatlerinde başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Yüksekova ilçesinde haftalardır sevimsiz havalar etkisini sürdürürken, akşam saatlerinde karla karışık yağmur etkisini gösterdi. Cilo dağlarının faziletkâr kesimleri yağan karla beraber 5 santimetreyi bulurken, kaymakamlık merkezinde başlayan kar yağışı hayatı hırçın etkilemeye başladı. İlçe merkezinde başlayan kar yağışı şehri beyaza bürüdü.

Hava Bilgisi’den yapılan açıklamaya göre, İç Anadolu’nun doğusu, Mağrip ve Mutedil Karadeniz’de, Gün Doğusu Anadolu’nun cenup ve mağrip ile Güneydoğu Anadolu’nun şimal ve şark kesimlerinde kuvvetli yağmur bekleniyor.

Kar Faal Oldu

Meteoroloji Umumi Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere bakarak, “Akşam akşam ezanı saatlerinden itibaren ise Adıyaman, Malatya, Elazığ çevreleri ile giderek Tunceli, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bitlis ve Van’ın güneyinde evcil kendisine akva, Bingöl, Elazığ’ın güneyi, Diyarbakır ve Batman’ın kuzeyi, Mardin, Şırnak ve Hakkari’de haddinden fazla kuvvetli boğanak bekleniyor. Yağışların 1700 metre cisim yüksek kesimlerde karla muğlak yağmur ve kar şeklinde canlı olacağı değerlendiriliyor” ifadelerini kullandı.

Share: