Mersinli Esnaf: “Bu Zamana Kadar Salim Partiye Oy Verdim. Sülalem Sağcı Olmasına Rağmen Ağız Ağıza Solcu Sempatizanı Oldum, Bu Hükümetin Sayesinde”

CHP Mersin Ağacı Mebus Mehabetli Yırtıkça Başarır’ın, Mersin Ağacı’de ülfet ettiği şekilci “Bu zamana kadar sıhhatli partiye rey verdim. Amma şu anda verdiğim oylardan o büyüklüğünde pişman ettiler ki… Benzeri sağcı olarak mecmu sülalem sağcı olmasına rağmen ağız ağıza solcu sempatizanı oldum, bu hükümetin yardımıyla” dedi.

CHP Sazak Milletvekili Şanlı Ateş Parçası Başarır, Mersin Ağacı esnafını görüşme etti. Benzeri çiğköfteci, Başarır’a; “Bugün 6-7 bin lira kira istiyorlar, 5 bin 500 teklik asgari ecir olan ayrımsız memlekette. Bu insanın 6 bin teklik, 7 bin liralık mahiye aldığını farz edelim. 5-6 bin lirasını kiraya verirse bu eş evine erzak mı alsın; elektriğini, suyunu, genel ağ faturasını mı ödesin. Bu insanlar ne yapsın?” dedi.

Bir çantacı, Başarır’ın “Daha Çok insanlar çanta alamıyor onarım mi ettiriyor?” sorusuna, “Bildirme kırıcı, tıpkı çanta 150 lira. İnsanların durumu haddinden fazla yoğun. Tanrı yardımcıları olsun” karşılığını verdi.

Daha bilahare tıpkısı kırtasiyeciye uğrayan Başarır’a, esnaf; “Başlangıçta 10 kuruşa tıpkıçekim çekiyorduk şimdi 4 katına yani 40 kuruşa çekiyoruz. Tığ vatandaşa söylerken utanıyoruz ama yapacak bire bir özdek namevcut” dedi. Buna karşın CHP’li Başarır, “Sen sebep utanacaksın, ülkeyi bu kuzuluk getirenler utanacak” diye niteleyerek konuştu.

Bir eksantrik şekilci esnaf ise, “20 liraya sattığımız tıpkıçekim kağıdının topunu artık 95 liraya satıyoruz. Güzeşte sene 7,5 liraya sattığımız çeşit bugün 14 teklik” dedi.

Bir kasap ise, “İnsanların durumu haddinden fazla incitici. İnanın günde 10-15 kilo ten satamıyoruz” dedi.

Ayrımsız hırdavatçı, “Var olmaya çalışıyoruz ama el. İşler haddinden fazla dokunaklı. Satılığı çıkardım, burayı” dedi. Esnaf, Başarır’ın “Birçok almanak b4urası” sorusuna, “2003-2004 yıllarından bu yana…” yanıtı verdi.

Bir apayrı esnaf ise “Bu zamana büyüklüğünde sağlıklı partiye rey verdim. Amma şu anda verdiğim oylardan o büyüklüğünde pişman ettiler ki… Tıpkı sağcı namına yekpare sülalem sağcı olmasına rağmen tamamen solcu sempatizanı oldum, bu hükümetin sayesinde” dedi.

Tıpkısı çiftçinin sokakta CHP’li Başarır’a “Üzümümüz mülk etmiyor. Borcumuzu ödeyemiyoruz, ne olacak bu üzümcünün abes?” sorusuna Başarır, “Düzelteceğiz, bütün beraber düzelteceğiz” dedi.

“BU ÇÜRÜMÜŞ DÜZENİ ORTADAN KALDIRACAĞIZ”

Ziyaretlerinin peşi sıra yazılmış açıklama fail Başarır, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Müzakere ettiğimiz değme esnaf, vatandaş başkaldırma etti. Bu isyanın biricik sorumlusu bu güzelim ülkemizi bu hale getiren AKP yöneticileridir. Hiçbir AKP yöneticisinin sokağa çıkacak yüzü kalmamış. Vatandaşın, esnafın, çiftçinin, memurun, emeklinin, öğrencinin birlikte olmayıp hoppadak yandaşlarının yanı sıra düz düzlük kâin siyasi kudret, hal üretmekten artış sevgili üretir hale gelmiştir. Umumi Başkanımız Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde, kamu bu sorunların üstesinden gelerek bu çürümüş düzeni ortadan kaldıracağımıza kimsenin şüphesi olmasın.”Share: