Mersin’de Kilikya Ultra Maratonu tamamlandı

Mersin’de bu yıl ilk defa düzenlenen Kilikya Ultra Maratonu 425 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Büyükşehir Belediyesince “Doğanın İçinde Tarihe Koş” sloganıyla 4 parkurda planlı maratonda sporcular dereceye girebilmek amacıyla mücadele etti.

UNESCO Acun Mirası Eğreti Listesi’ndeki Korykos Antik Kenti’nin parçası olan Kızkalesi sahilinde başlayan maratonda 425 sportmen 7 kilometrelik Korykos, 15 kilometrelik Elaiussa Sebaste ve 33 kilometrelik Kızkalesi parkurları ile 54 kilometrelik Kilikya Ultra Maratonu’nda performanslarını sergiledi.

Sporcular, Kızkalesi’nin birlikte Elaiussa Sebaste Antika Kenti, Kanlı Bön örenlik yeri ve “Kayırıcı Kayalar” kabartmaları gibi tarihi yerlerinde dahi koştu.

Yarışların böylelikle dereceye giren sporcular ise şöyle oluştu:

7 kilometrelik yarışlarda erkeklerde Rıdvan Aykul, kadınlarda Aybüke Bozkurt, 15 kilometre yarışlarında erkeklerde Koray Het, kadınlarda Fatma Taş, 33 kilometrede erkeklerde Ağma Ağababa, kadınlarda Songül Berikol, 33 kilometre takımlar yarışında Anastasia Nikolaeva-Dimitri Malichev-Mehmet Kelleözü, 54 kilometre yarışlarında erkeklerde Şakircan Faizulloev kadınlarda dahi Halide Kayaç bir numara oldu.

Düzenlenen törenle dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Share: