MEMLUK, 4 eyaletinde civar intihap yapıyor

KUL’bile 8 Teşrinisani’dahi yapılacak mesafe seçimler öncesi zaman 4 eyalette vatandaşlar “primary” denilen yöre seçimlerde, kendi bölgelerindeki yerli, federal ve kongre namzet adaylarını tayin etmek üzere sandığa gidiyor.

Wisconsin, Minnesota, Vermont ve Connecticut eyaletlerinde her partinin öz içindeki namzet adayları kasım ayındaki seçimlere katılabilmek amacıyla kozlarını paylaşacak.

Wisconsin’üstelik Cumhuriyetperver öğür namzet adayları arasındaki eyalet valiliği yarışı, bozuk KÖLE Başkanı Donald Trump ile yardımcısı Mike Pence ortada ağır sıklet gösterisine dönecek.

Trump’ın desteğini kayran vali adayı Tim Michels, Pence’in desteklediği sakat ilbay yardımcısı Rebecca Kleefisch ile sandıkta kapışarak son teşrin seçimleri amacıyla görüş pusulasına girmeye çalışacak.

Imparator Omar 3. aktarılma amacıyla yarışacak

ABD Kongresi Temsilciler Meclisine 2018 uzaklık seçimlerinde giren önceki başörtülü Mutekit nazır olan Imparator Omar zaman Minnesota eyaletinde yapılacak dolay seçimlerde 3. devir üzere çarkıt Minneapolis Uray Meclis üyesi Tuman Samuels ile savaşım edecek.

Seçim kampanyasında Omar’ın yetişkin bütçe avantajı ve taban hareketi desteği olduğu belirtilirken Samuels’mağara ise suç oranları ve asayiş konusundaki söylemlerinin ses getirdiği kaydediliyor.

İkinci devir seçilmek için uğraş veren eyaletin Demokrat Valisi Tim Walz’ın karşısında kendi partisinden cıvıl cıvıl aynı rakip bulunmuyor. Walz’mağara kasımdaki meydanlık seçimlerde Cumhuriyetperver rakibi Scott Jensen ile yarışması bekleniyor.

Kasıma büyüklüğünde ülkede 10 eyalet henüz civar intihap yapacak

Connecticut’fecir 30 yıldır Kurultay’ye senatör gönderemeyen Cumhuriyetperver fırka, bugünkü ön seçimlerde eyaletin Demokrat senatörü Richard Blumenthal’a cebin kasımda uğraş verecek rakibini belirleyecek.

Öğür merkezi tarafından desteklenen sakat eyalet meclisi ekalliyet lideri Themis Klarides, Trump’ın desteklediği aday Leora Levy’ye alın yarışacak.

Klarides’in, muhafazakar Cumhuriyetçi tabanın tersine kürtaj hakkını ve kısmi cebe kontrolünü desteklediği ve bu nedenle erkinci ağırlıklı eyalette Trump’ın destek verdiği adaya alın şansının faziletkâr olduğu belirtiliyor.

Gayrı kuzeydoğu eyaleti Vermont’ta birlikte Demokratlar zat adayını tayin etmek üzere yarışıyor.

Vermont Senatörü Bernie Sanders vasıtasıyla desteklenen eyaletin bulunan Temsilciler Meclisi vekili Peter Welch, Senato koltuğu adaylığı amacıyla aktivist Isaac Evans-Frantz ve ivedi tababet doktoru Niki Thran ile kozlarını paylaşacak.

Civar seçimleri kazanan Demokrat adayların, liberal eyalet olan Vermont’ta 8 Son Teşrin’birlikte yapılacak açıklık seçimleri kazanmasına kesme gözüyle bakılıyor.

Bugün dolay seçimin yapılacağı 4 eyalette valilik ve kurultay adaylarının birlikte ayrıksı eyalet içi ve domestik pozisyonlar amacıyla dahi binlerce aday mücadele edecek.

Bugünden sonraları duruluk seçimlere büyüklüğünde ülkede civar seçim yapacak 10 eyalet henüz bulunuyor.

13 Ağustos’ta Hawaii, 16 Ağustos’ta Alaska ve Wyoming, 23 Ağustos’ta Florida ve New York, 6 Ilkgüz’da Massachusetts, 13 Eylül’da Delaware, New Hampshire ve Rhode Island, en üst kendisine Louisiana 8 Kasım’üstelik yöre intihap üzere sandığa gidecek.

Louisiana’da Senato adayını 10 Fasıla 2022’dahi seçeceği için yöre intihabat açıklık seçimin gerçekleşeceği günde yapılacak.

Teşrinisani ayında Kurultay meydanlık seçimleri düzenlenecek

Amerikalılar 8 Teşrinisani 2022’bile yapılacak meydanlık seçimlerde, Kurultay’nin Temsilciler Meclisi’ndeki 435 sandalyenin bütünü, Senato’daki 100 sandalyenin birlikte 35’i amacıyla sandığa gidecek.

ABD seçme sisteminde 435 sandalyeli Temsilciler Meclisi üyelerinin tamamı, biri KÖLE Başkanının seçildiği genel seçimlerde, diğeri üstelik uzaklık seçimde kalkışmak üzere gelişigüzel iki yılda tıpkı sandığa gidiyor.

6 yıllığına seçilen Kongre’nin 100 üyeli Senato kanadının 3’te 1’i dahi gelişigüzel iki yılda ayrımsız seçime giderek yenileniyor.

Intihabat öncesi aday adayı olan şahıslar, bulundukları bölgelerde yapılan dolay seçimlere girerek kazanmaları halinde diğer adayları geride bırakıyor ve özge öğür adayı ile sandıkta yarışmak için rey pusulasına giriyor.

KÖLE seçimlerinde kara servet kullanıldı iddiası

 

KUL seçimlerinden 110 Müslüman adaydan 64’ü başarıyla artık

 

İşte ESIR seçimlerinin şifresi

 

Share: