Mehmet Erat, “12 geçersiz düşünce tespit ettik, seçme yenilenmeli”

16 Ilk Teşrin Aksata günü yapılan Veca Tecim ve Uran Odası seçimlerinde başbuğ adayı olan Mehmet Erler, üçüncü gruba itiraz ettiklerini ve bu grupta şuana büyüklüğünde on iki geçersiz rey tespit ettiklerini kamuoyu ile paylaştı.

Balkı Ticaret ve Endüstri Odası seçimlerinin tamamlanması sonrası itiraz sürecinde yeşil pusula adayı Mehmet Bireyler, Dert devlet intihap kuruluna itirazda bulundu. İlk itirazında ilkokul batıl baziçe tayin edilmesi sonucu verilen bilgili kararında beş oyun tekrarlı olduğunun tayin edildiğini fakat üçüncü grupta 9 oy farkı dolayısı ile bu sayının intihap sonucunu etkilemeyeceğine hükmedildi. Bu karar konusunda 3.kol ile ilişkin yapılan tetkikat sonrasında mükerrer görüş sayısının 12’ye ulaştığı ve bu sayının seçimin yenilenmesi üzere tam tıpkısı suret olduğu tabir edildi.

Haklarının gasp edildiğini belirten ATSO Komutan Adayı Mehmet Erat, “Üçüncü kol için elimizde bilge kararı ile beş tekrarlı düşünce olduğuna dayalı net benzeri değişmeyen var. Biz süremiz içerisinde ikinci tıpkı itiraz daha yaparak toplamda yinelenmiş beğenilen oy sayının 12’ye yükseldiğini belirten itirazımızı yaptık. Maalesef birçok vabeste şirkete, kazanç kaydı olmayan şirketlere düşünce kullandırtılarak bizim kaybetmemiz üzere rastgele yolu denemişler. Ancak hukukun üstünlüğüne inancımız cümle. Süreci cümle tacirlerimizle alay malay yakından izleme ediyoruz. Toplamda 10 grubun beşini biz beşini diğer namzet ihvan aldı. Hep mergup düşünce sayısına bakarsak 76 oy daha çok almışız. 10.grupta iki oyla kaybettik. Bu grupla ilgilide itirazlarımızı yaptık. Gerekli incelemeleri il seçme müesses yapacak. İnşaat grubunda üzerimize oynanan oyunları giderilmiş ederek yenilecek ayrımsız seçimle zaferimizi ilan edeceğiz” dedi. – AĞRI

Share: