MasterChef’te sıkıntılı anlar! Fatma Nur’un eşlem verdiğini ayırt eden Mehmet Yalçınkaya sert konuştu

Hakem Heyeti üyeliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu’nun yaptığı MasterChef Türkiye, esbak akşam ezanı eskimemiş bölümüyle ekrana geldi. Dokunulmazlık oyunu için savaşım fail gökçe ve kırmızı topluluk yarışmacılarından Fatma Nur’u arkadaşına kopya vermesi şefleri sinirlendirdi.

YARIŞMACIDAKİ KOPYAYI GÖRDÜ

Mehmet Önder, yarışmacıların yaptığı yemekleri incelerken mavi mızıka yarışmacısı Atike’de aynı kağıt olduğunu fark etti. “Bana bakın hepiniz” diye niteleyerek gökçe takım yarışmacılarına seslenen Mehmet Reis, “Bu kimin yazısı” diye sordu. Yarışmacılar kırgınlık yaşarken Fatma Saf’un adı verildi. Mehmet Önder’in o notun buraya elbet geldiğini sorması üzerine Fatma Nur “Ben götürdüm şefim” dedi.

ÇAĞATAY VE TAYFUN’A CEZA

Çağatay ise notu Tayfun’un kendisine verdiğini, kendisinin Tolga’ya, Tolga’nın birlikte Atike’ye ulaştırdığını söyledi. Peşkir mukayyet notları gösteren Mehmet Lider Çağatay’a “Bunun üzerinde ne mukayyet olduğunu biliyor muydun?” diyerek yarışmacılara ukubet verdi. Yalçınkaya, Tayfun’un peçete üstünde yazılanları bildiğini söylemesi konusunda Çağatay ve Tayfun’a 3’er dakika oyundan çıkma cezası verdi.

ATİKE: EGO DİREKT ALIP CEBİME KOYDUM

Atike ise kendisine gönderilen peçeteye bakmadan doğrudan cebine koyduğunu söyleyerek “Ego bilmiyordum. ‘Peçeteyi al’ dedi. Ben üstelik aldım. Kaldı kim yukarıda konuşuldu yemeğin kuşkusuz yapılacağını biliyordum. Peçeteyi peşkir diye niteleyerek aldım” dedi.

HEM FATMA AYDINLIK’U HEM DE TAYFUN’U AZARLADI

Daha ilk da birkaç misil uyardığı Fatma Nur’un hata yapmasına sinirlenen Mehmet Yalçınkaya, “Sen gene abes durmuyorsun yani Sana mı kaldı? Münasebet verdin!” diyerek tepki gösterdi. Peçeteyi uzattığı amacıyla Tayfun’a da sinirlenen ünlü önder, “Sen de ortağı mısın?” diye niteleyerek çıkıştı.

DANİLO ZANNA VE SOMER SİVRİOĞLU TİYE ALDI

Mehmet Yalçınkaya’nın tepkisinin arkası sıra devreye giren Danilo Zanna ve Somer Yalçınkaya ise yaşananları tiye aldı. Zanna “Bu büyüklüğünde kameranın ortada yakalanmama kabilinden bire bir ihtimaliniz var mıydı?” derken Sivrioğlu üstelik “Kopyaya harcayacağın zamanı şuna harca” dedi.

FATMA NUR: VALLAHİ ÇOKÇA UTANIYORUM

Yaptığı patlıcan kebabının tadına baktırmak için şeflerin karşısına sâdır Fatma Aydın, kıymanın pişmediğini görünce yıkıldı. Eşlem olayından ve çıkardığı tabaktan mutlu olmadığını belirten Fatma Vazıh, “Şefim tallahi çok utanıyorum” diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

ELEME ADAYI OLDU

Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun değerlendirmeleri sonucunda haftanın önceki bando oyununun kazananı al takım oldu. Mavi takım ise özlük aralarında dokunulmazlığı almak amacıyla singapur noodle yaptı. Dokulmazlığı kazanan Çağatay, 1. eleme adayı olarak Fatma Ziyalı’un adını verdi. Masterchef Türkiye’üstelik eleme potasına giren 2. beniâdem ise topluluk oylaması ve Çağatay’ın oyu ile Kaan oldu.Share: