Maşrık Karadeniz’de kar; 201 köy ve mahalle yolu kapandı

ŞARKI Karadeniz Bölgesi’nde 5 ilde aktif olan kar yağışı zımnında 201 karye ve mahalle yolu, ulaşıma kapandı. Yağan kar dolayısıyla sınırlanmış yolların ulaşıma açılması amacıyla ekipler himmet başlattı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde antipatik hava sonrası yüksek kesimlerde kar yağışı etkli oldu. Kar nedeniyle Trabzon’üstelik 21, Rize’de 22, Ordu’üstelik 6, Gümüşhane’de 147, Artvin’de 5 köy ve mahalle yolu, ulaşıma kapandı. Kar yağışının bitmeme ettiği bölgede uray, İl Hususi İdaresi ve Karayolları ekipleri, hisse senedi makineleriyle vabeste yolları ulaşıma yapmak için mücahede başlattı. Ekiplerin kısık kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yollara müdahalesi sürerken, hava sıcaklığının hissedilir derecede azalmasıyla buzlanmalara alın tuzlama çalışmalarına bile ağırlık verildi.

ORDU’NUN İLÇELERİNDE KAR 1 METREYİ AŞTI

Ordu’da serencam 1 haftada vahim kar yağışlarına tutkun namına bazı ilçelerdeki kar yüksekliği 1 metreyi aştı. Yağışlı havanın devam edeceği bildirilirken, 197 sadık yolu açan ekipler, nemli, parasız, mânialı ve gebelerin evlerine giden yolları ise sonsuz ulaşıma kemiksiz tutuyor.

– Trabzon

Share: