Martir Piyon Kontratlı Leşker Atakan Çakır Osmaniye’de Toprağa Verildi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mayın taharri ve tarama faaliyeti sırasında kendi silahının şiddetli alması sonucu martir olan Piyon Sözleşmeli Er Atakan Çakır, memleketi Osmaniye’de bugün akıbet yolculuğuna uğurlandı.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde mayın taharri ve tarama faaliyeti sırasında kendi silahının zehir alması sonucu martir olan Yaya Sözleşmeli Leşker Atakan Şarap üzere Hakkari’de merasim düzenlendi. Buradaki törenin ardından gelgel tarafından Adana’ya gönderilen şehit Piyon Er Atakan Çakırdoğan’ı Adana’da ailesi ve yakınları, Adana Valisi Süleyman Elban ile askeri ve mülki erkan karşıladı. Askeri uçaktan zırh arkadaşlarının omuzlarında indirilen Çakırdoğan’ın Türk bayrağına sarılı cenazesi, planlı törenin ardından yaş ve dualarla memleketi Osmaniye’ye yollandı.

TÖREN DÜZENLENDİ

Silah arkadaşlarının omzunda taşınan şehidin cenazesi, törenin yapılacağı Osmaniye Hat Çağdaş Bamyatarlası Camii’ne getirildi. Burada düzenlenen törene Osmaniye Valisi Erdinç Yılmayan, Milletvekilleri, askeri erkan, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. İkindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının peşi sıra askerlerin omzuna alınan Şarap’ın cenazesi, defnedilmek amacıyla Osmaniye Şehitliği’ne götürüldü. Şehit Atakan Şarap, Osmaniye Şehitliği’nde gözyaşları beyninde toprağa verildi.Share: