Marmara Bölgesi’nde sıcaklık mevsim normallerinin 4 ila 9 aşama altına düşecek

Marmara Bölgesi’nde yarından itibaren hava sıcaklığının yağışlarla düşmesi ve hafta boyunca zaman normallerinin 4 ila 9 etap altında seyretmesi bekleniyor.

Hava Bilgisi 1. Bölge Müdürlüğü İstanbul Nahiye Adisyon ve Er Uyartı Merkezinden yapılan açıklamaya bakarak, akıbet günlerde hava sıcaklığının mevsim normallerinin 6 ila 10 rütbe üzerinde olduğu bölgede, 19 Eylül’den itibaren gelgel sıcaklığının kademeli olarak düşeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklığının hafta ortasından itibaren yağışlarla hissedilir derecede azalacağı ve sezon normallerinin altına gerileyeceği tahmin ediliyor.

Salı ve çarşamba günleri Sakarya çevresinde, perşembe haset ise toprak genelinde yerel kendisine görülecek boğanak şeklindeki yağışların, cuma namazı ve cumartesi günleri ise bölgenin doğusunda aralıklarla bitmeme etmesi bekleniyor.

Serin ve yağışlı havanın önümüzdeki hafta başına kadar hareketli olacağı, hava sıcaklığının zaman normallerinin 4 ila 9 etap altında seyredeceği anlayış ediliyor.

Ani sıcaklık değişimleri ve kuvvetli meteorolojik hadiselerle ilgili Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğünün yayınlayacağı çekicilik aritmetik raporları ve meteorolojik uyarıların dikkatle strateji edilmesi önem sunu ediyor.

Nahiye illerinde bu hafta beklenen günün yeryüzü yüksek albeni sıcaklıkları 19 Eylül Pazartesi ve 23 Eylül Cuma günleri amacıyla şu şekilde: “İstanbul 24-18, Edirne 25-21, Kırklareli 24-20, Tekirdağ 25-22, Kocaeli 29-20, Sakarya 25-19, Yalova 24-16.”

Share: