Manisa Büyükşehir Belediyesi kahramanları unutmadı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 41 sene önceki şehit olan Martir Güllabi Gedikli Çavuş Nüfuz Fehmi Toydemir, 37 yıl önceki şehit olan Martir Uyanık Komando Şerafettin Dağ ve 30 yıl ilk şehit olan Şehit Albeni Gedikli Mümessil Çavuş Hedef Öztürk’ü adlandırmak hesabına Akhisar ilçesinde veladet okutarak, pilav hayrında bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisalı şehitlerin anısını yaşatmak üzere başlattığı içtimai sorumluluk projesi ile Akhisar ilçesinde anma ve faydalı programı düzenledi. Akhisar Yıpranmamış Gülruh Camii önünde gerçekleştirilen programa Şehit Kuvvet Fehmi Toydemir’in kardeşi Utku Toydemir, Şehit Kasıt Özdemir’in kız kardeşi Huriye Bili, Şehit Şerafettin Keskin’in eşi Emine Üzücü’in birlikte Akhisar Kaymakamı Çakılı Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, İlçe Gençlik Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Açıkgöz Hane Komutanı Ali Galip Makro, İlçe Müftüsü Kamil Eş, İlçe Emniyet Müdürü Tadat Başaran, Büyükşehir Belediyesi Divan Üyeleri Doğan Ensivri ve Cemal Gürman, Kültür Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Lokantacılar Odası Başkanı Bulak Güney, Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Serbest Güney, DÜRÜST Fırka İlçe Başkanı Fatih Füzün, Akhisar Muhtarlık İşleri Müdürü Tahsin Arslan paydaşlık sağladı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Dairesi Başkanı Orçun Abalı, şehit ailelerini bir tane bir tane karşıladı ve ailelere Komutan Cengiz Ergün’ün selamlarını iletti. Şehit aileleri de, üzerinden detaylı ahit önceki olmasına karşın şehitlerini unutmayan ve onlar hesabına yâd hayır etkinliği düzenleyen Manisa Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Düzenlenen ihtifal programında ağyar semaya açıldı. Yurt savunmasında hayatlarını şehitlerin ruhuna ithafen dualar edildi. Elan sonraları ise, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Oynak İkram Ara Bulucu ile pilav hayrı yapıldı. Programın böylelikle şehitlerin yakınlarına Yasin-i Kutsi ve Türk bayrağı takdim edildi. – MANİSA

Share: