Kütahya’da “Sayısal Okuryazarlık Portalı” projesi semineri gerçekleştirildi

Bilecik Valiliği İl Planlama ve Koordinasyon Müdürlüğü Avrupa Birliği ve Aut İlişkiler Bürosunca hazırlanan “Dijital Okuryazarlık Portalı” Projesinin semineri düzenlendi.

Kütahya’daki bire bir otelde düzenlenen seminere proje ortakları, Bilecik matbuat temsilcileri, muhtarlar, TSK temsilcileri, gazilerden oluşan 67 emanet katıldı.

İl Planlama ve Eş Güdüm Müdürü İbrahim Bektaş, yaptığı konuşmada, proje amacının sosyal hayat, aksiyon ve bildirişim kabilinden hayatın herhangi bir alanında kayran kayran bireylere, akıllıca ve emniyetli bilgilere idrak, elde ettiği vukuf ve belgeleri analiz, sorgulama, yorum ve ferdî sorumluluklarının benzeri gereği olarak sayısal okuryazarlık becerilerinin yöntem ve tekniklerini öğreten bir e-öğrenme semineri olduğunu söyledi.

Ardından Gizem Coşkuner, sayısal okuryazarlık, vukuf düzensizliği, ve dezenformasyon ile savaş konusunda, Dijital medya Kurucu Direktörü, Dijital Şef Okan Özbay, dijital okuryazarlık ve sayısal medeniyetler çatışmasında dijital hakimiyet üzerine, Tolga Akkuş, dijital medya, metaverse ve web 3,0 konusunda, konularında yemek gerçekleştirdiler.

Konuşma böylelikle bilcümle katılımcılara Ortaklık Sertifikası sunma edildi. – BİLECİK

Share: