Kur’an-ı Kerim’i Güzelce Okuma Yarışması’nın Türkiye finali Muş’ta yapıldı

Kült İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen 18. Eş Din Görevlileri Kur’an-ı Cömert’i Güzelce Okuma Yarışması’nın finali Muş’ta gerçekleştirildi.

Mushafları İnceleme ve Kıraat Müesses Başkanlığınca, Zafer Mahallesi’ndeki Salih-Muhlise Çağlayan Camisi’nde yapılan yarışmaya 9 din görevlisi katıldı.

Kur’an-ı Verimli tilaveti ile başlayan yarışmanın jüriliğini Mushafları İnceleme ve Okuma Kurulu Üyesi Osman İyişenyürek, İl Müftüsü İbrahim Halil Demir, Davut Kayaç, İbrahim Noğman ve Salih Akyüz yaptı.

Yarışmada Erzurum’dan Senet Bozkurt bir numara, Trabzon’dan Muhammed Saka ikinci, Kastamonu’dan Esat Tuna üçüncü oldu.

Dereceye giren din görevlilerine törenle hediyeleri arz edildi.

Ödül töreninde konuşan Vali Vekili Hasan Taş, “Kur’an-ı Verimli’i ve Allah’ın resulünün sünnetini hayatımızın merkezine temelli yerleştirmemiz lazım. Bizlerin ve insanlığın kurtuluşu ancak Kur’an-ı Ahi’i izlem ettikleri zaman olur. Bu yarışmaların yeryüzü güzelini ilimizde düzenledik. Emeğin geçenlere teşekkür ederiz.” dedi.

İl Müftüsü Çıpa ise caminin ağız ağıza dolmasının bahtiyarlık donör olduğunu söyledi.

Yarışmada birinciler arasından birinciyi seçtiklerini anlatan Çipo, “Ülkemizin 10 bölgesinde yarışmalar oldu. Bu 10 bölgedeki yarışmalarımızın birincilerini zaman Muş’ta ağırladık. Hele yarışmanın finalini Alparslan’ın diyarı, İslam’ın, Anadolu’nun kapılarının açıldığı bu güzel şehirde düzenlediği üzere antrparantez teşekkürname ederim. Hele yaz Kur’an kurslarının devam etmesi gerekmektedir. Geleceğimizin hafızları, okuyucuları, mihrapta, minberde kabul etmek istediğimiz bir nebzecik yavrularımız arasında ayrımsız konkur yaptık. Yarışmalarda liyakatli olan çocuklarımızı ödüllendirdik. Bu yarışmaların arz iyicene misyonu Kur’an’ı sevdirmek.” diye niteleyerek konuştu.

Yarışmada birinci olan Bozkurt ise haddinden fazla bahtiyar olduğunu ve hassas anlar yaşadığını belirtti.

Programa Şehremaneti Başkan Vekili Muhterem Bozkurt, Alparslan Üniversitesi Rektör Vekili Yaşar Karadağ, çekicilik müdürleri ve çokça sayıda vatandaş katıldı.Share: