Kudretli çalışmalara imza atan Kaymakam Kaykaç, Refahiye’ye veda etti

Erzincan’ın Refahiye ilçesinde tahminî 3 yıldır fariza işleyen ve liyakatli çalışmalara imza atan, akıbet kararnameyle İzmir Karaburun Kaymakamı namına atanan Eyüp Kaykaç, kaymakamlık halkının katılımıyla gerçekleşen programla veda etti.

İlçede kamu alım ve kuruluşları, vatandaşları müzakere edip akşam ezanı saatlerinde planlı veda yemeğinde bile duygulu anlar yaşanmasına neden olan Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç, yeni durumunda göreve temizlemek üzere Refahiye’ye veda etti.

Düzenlenen veda programına Bilgisizlik ve Spor Icra Vekili Yardımcısı Sinan Aksu, Refahiye Belediye Başkanı Sezmek Paçacı, AK Parti Genel Başkanvekili Binali Saika’ın oğlu Bülent Sebep, muhtarlar ve haddinden fazla sayıda kaza halkı katıldı.

Kaymakam Eyüp Kaykaç, yayımladığı veda mesajında şu ifadelere kayran verdi:

“Sevgili Refahiyeliler. 20 Ağustos 2019 tarihinde şişman ayrımsız heyecanla başladığım ve o tarihten itibaren geçen 3 almanak süreçte herhangi bir güne ayrı anılar sığdırdığım Refahiye Ilçe görevine veda vakti geldi. Cumhurbaşkanlığımızın yayımlamış olduğu kararnameyle bundan sonra bundan sonra İzmir/Karaburun Kaymakamı adına görevime bitmeme edeceğim. Göreve geldiğim önce günden itibaren devletimizin verdiği yetkiler ışığında yorulmadan, büyük tıpkısı himmet aşkı ve azmi ile sizlere arz bereketli hizmeti verebilme gayreti içerisinde oldum. Devletin şefik elini ve vatandaşa dokunan yüzünü hissettirebilmek amacıyla Refahiye’nin beher köşesini müzakere ederek, sizlerle kucaklaşmaya çalıştım.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ayrımsız kaymakamı adına bu ülkeye hizmet ika imkanını bana sunan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta kalkışmak üzere, bu toprakların yetiştirdiği son Başbakanımız Binali Yıldırım beyfendiye, muhterem eşi Semiha Sebep’a ve Yıldırım ailesine şükranlarımı en ediyorum. Refahiye’üstelik fariza yaptığım müddet süresince kendimi bu şehrin evladı gibi görüp anca çalıştım. Baba yurdum namına gördüğüm bu topraklara hizmetkar olabilmeyi bana talih fail rabbime şükrediyorum. Refahiye’bile gerçekleşen değme başarılı çalışmanın ardında Binali Sebep beyfendinin destekleri ile temas ve el birliği yatıyor. Bu ahenktar çalışmalarda bu arada çalıştığımız Milletvekillerimiz Süleyman Karaman ve Senet Çakırdoğan, Uray Başkanımız Anlamak Paçaçı’ya, ülke umumi meclisi üyelerimize, meslek ve sivil toplum kuruluşu yöneticilerimize, siyasal parti komutan ve yönetimlerine, kalpleri hökümet amacıyla atan cümle hemşeri toplum örgütü başkanları ve yönetimine, hava müdürlerimize, hisse senedi adamlarımıza, kamu görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza, himmet arkadaşlarıma velhasılı beni bağrına basan mecmu Hökümetli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Gönül isterdi kim sizlerle değişik vedalaşabilelim ama zamanımın kısıtlanmış olmasından etraf anlayışınıza sığınıyorum. Fakat, sizlerle olan umu bağımızın ve muhabbetimizin tezahürü kendisine, İzmir/Karaburun Kaymakamlığı görevim süresince siz altın hemşehrilerimize her ant kapımızın sonuna büyüklüğünde zahir olacağının bilinmesini isterim.

Bu önsezi ve düşüncelerle; bilcümle Refahiyeli hemşerilerime bildirme-ı veda ederken, herkesten hakkını helal etmesini diliyor, sadakat ve saygılarımı sunuyorum. Dualarınızı bekliyorum. Allaha sevimli olunuz.”

Mavera yandan Refahiye Belediye Reisi Yakalamak Paçacı’da Kaymakam Kaykaç ile ayrımsız ışık paylaşarak vedasında Abdurrahim Karakoç’un dizelerine vadi verdi:

“Yolun örtüsüz olsun kardeşim. Üst ölür, çürür, cana bakın siz. Ki kiminle yürür, ona bakın siz. Bırakın dönsün kan dolaşımı dolaplar. Haktan hakikatten yana bakın siz.

Hak bildiğimiz yolda yürüyeceğiz. Makamlar tıpkı vedalar gibidir. Güle güle gidiniz” – ERZİNCAN

Share: