KTSO ihtiyaç sahibi öğrencilere yardımda bulundu

Kırklareli Tecim ve Uran Odası (KTSO) ihtiyaç sahibi öğrencilere ayni yardımda bulundu.

KTSO Başkanı Soner Ilık, İl Milli Terbiye Müdürü Hüseyin Kalkan’ı makamında müzakere ederek, hazırlanan ayni müzaheret kartlarını teslim etti.

Ilık, yaptığı konuşmada, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) eliyle herhangi bir sene gerekseme sahibi öğrencilere ağır ezgi yerine yapılan yardımların bu yılda gerçekleştirildiğini söyledi.

Okuyan, araştıran, geleceğe dair hedefleri olan nesiller tavlandırmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere bindi olduklarını tabir fail Ilık, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ne büyüklüğünde gür yetiştirebilirsek ülkemizin yarınları dahi o büyüklüğünde güvende ve vazıh olacaktır. Toplumların erinçli, sakıncasız ve refah süresince yaşaması ancak bu şekilde mümkündür.” diyerek konuştu.

Okul, iye ve öğretmen ortada özden ve güvene dayalı bir iletişimin kurulmasının çocuklara haddinden fazla yetişkin katkılar sağlayacağına inandığını dile getiren Ilık, öğrencilerin üstelik gravite alabilen, çözümleme yapabilen, arkadaşlarıyla merbutiyet ve ocumak temeline dayalı ilişkiler kurabilen bireyler namına kendilerini yetiştirme hedefiyle başarılı tıpkı sene geçirmelerini temenni etti.

Kalkan üstelik, eğitime yapılan yardımın geleceğe yapılan envestisman olduğunu belirtti.

Share: