Kozmetik firması Olentıs, üçüncü mağazasını Tekirdağ’da açtı

Kozmetik firması Olentıs, üçüncü mağazasını Tekirdağ’ın Hastalıklı ilçesinde törenle açtı.

İlçedeki tıpkısı aksata merkezinde düzenlenen törende, firmanın üniversite-endüstri aksiyon birliğinde geliştirdiği ürünler sergilendi.

Firmanın sahibi Garaz Atmaca, AA muhabirine, 172 ürünle 3 mağazada bakım vermeye başladıklarını söyledi.

2023 yılının sonuna kadar yüz mağaza ile bütün Türkiye’ye hizmet vermeyi planladıklarını belirten Atmaca, “Elverişsiz dışı işlemlerimizi ve dış satım kanallarımızı bile gerçekleştirmek için yatırımlarımız bitmeme ediyor.” dedi.

Delimsirek, 3 mağazada 42 kişiyi istihdam ettiklerini, 2023’ün sonuna kadar bu rakamı 150’ye yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirdi.

Ürünlerinin antiviral ve antibakteriyel özelliklerinin bulunduğunu anlatan Delicesine, “Kremler ve mugaddi ürünlerimizin seçme birinin içerisinde 24 saat deli dolu benzeri biçimde antibaktiriyel özelliği esirgeyici madde var. Bunların seçkin biri testlerden geçti. Yüzdelik 96 sükse oranıyla sınav edilerek ürünleştirildi. Şu anda Almanya’bile bire bir çalışmamız var. Orada gâh ürünlerimiz kullanılıyor. Vekâlet başvuruları var, süreçlerimiz devam ediyor.” diyerek konuştu.

“Önceki insan sağlığı diyoruz”

Ankara Faziletkâr İhtisas Üniversitesi Kurucu Rektörü, Tabii Beslenme Dimdik Yaşam Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Rüştü Karaman ise 10 almanak emeklerinin karşılığını görmekten bahtiyar olduklarını söyledi.

Karaman, geliştirdikleri 200’e andıran ürünü Olentıs markasıyla vatandaşların kullanımına sunduklarını aktararak, şöyle devam etti:

“Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde üniversite-uran gelişim birliğinin ürüne dönüşmesi serencam merhale koca. Sonuç yılların yeryüzü yüce sıkıntısı pandemi. Ten bakım ürünlerinin tümü büyük ölçüde Kovid-19 korumalı antiviral ve antibaktariyel ve çetin manada koruma sağlıyor. Deri hizmet ürünü deyip geçmemek geçişsiz. Besin kadar yetişkin. Cilde sürülen, tıpkı devir çok fazla önemsenmedi. Ancak içermiş olduğu dokuncalı kimyasallar maalesef orta ve ayrıntılı vadede sakil sorunlarla tekrar karşımıza artık. Tığ düzentileme ekibi yerine ‘evvel koca sağlığı’ diyoruz. ‘Ürünlerin cilde ahenkli olması’ diyoruz. İçerisinde kimyevi içermemesi serencam rütbe heybetli. Cilde ahenkli, dosdoğru dirim açısından kozmetik sektörüne, ten hizmet sektörüne kırıcı katkılar sağladığımızı düşünüyoruz.”

Firmanın piar sorumlusu, e-tecim ve işaret yüzü Hande Hastepe ise markayla 5 kamer ilk tanıştığını anlattı.

Ürünlerin içerisinde değerli tonik bulunduğunu nâkil Hastepe, şunları kaydetti:

“5 ay öncesine kadar düzencilik ve takdimcilik kariyerime bitmeme ederken, bu markayla tanıştım. Markayla gelişigüzel ben üstelik kozmetik sektörüne girdim. Çok pir bir işaret çıkardık. İçerisinde dermokozmetik, mülevven kozmetik ve makyaj kalkışmak için 3 kategorimiz var. 5 ay içerisinde 172 ürünü raflara getirmeye başardık. Kolajen jel peelingimiz var. Sürdüğümüz antlaşma farkı hissedecekler.”

Hastepe, propolis ağırlıklı ürünleri de geliştirmeye dikkat gösterdiklerini kaydetti.

Sanatçı Cengiz Kurtoğlu’nun üstelik katıldığı açım programında Değer Baytan konser verdi.Share: