Konyaspor, Giresunspor maçı hazırlıklarını sürdürdü

Arabam.com Konyaspor Ustalık Direktörü İlhan Palut, Spor Makat Süper Lig’in 5. haftasında 3 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Bitexen Giresunspor ile oynayacakları maçtan galibiyetle ayrılmak istediklerini söyledi.

Palut, Koyuncu Kol Kayacık Tesisleri’ndeki antrenmandan evvel matbuat mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde gelişigüzel maçın şanlı olduğuna işaret ederek, “Giresun alelhusus çöz sahada coşkuyla oynayan, saygı duyulması gereken aynı grup. Hazırlıklarımızı tamamlayıp oraya çokça dolgunca savaş etmeye ve gani ayak topu oynamaya gideceğiz. İnşallah evire çevire bir maç evet ve bunun beraberinde dahi istediğimiz sonuçla sahadan ayrılırsak çok bahtiyar oluruz.” diye konuştu.

Palut, milli karşılaşma arasının, bakir alınan oyuncuların adaptasyonu ve sakatlıktan dönen futbolcuların takıma katılması anlamında vesile olacağını dile getirdi.

Fenerbahçe galibiyetinin takımda sıklet oluşturmadığını vurgulayan Palut, “Iyice galibiyetlerden sonra mental adına da çokça iyi çalışmalıyız. İki günde ayak topu kendisine bambaşka benzeri takım elhak olamayız amma mental adına sunma dinç şekilde Giresun’a gitmemiz geçişsiz. İnşallah baskı olmamasını diliyorum ve bunun çalışmalarını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yeşil-beyazlı savunucu Francisco Calvo da 1-0 kazandıkları Fenerbahçe galibiyetini unutmaları gerektiğini belirterek, “Önümüzde çok muhteşem ayrımsız Giresunspor maçı var. Rakibimize tevakki etmek gösteriyoruz, ciddiye alıyoruz. Bu maçta başarılı başlamak için azami ciddiyetle oynayacağız. Oradan galip akmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Antrenman

Öte yandan Palut yönetiminde gerçekleştirilen egzersiz, koşu ve ısınma hareketleriyle başladı.

İdman, taktik çalışmayla sona erdi.Share: