Konyaspor-Fenerbahçe maçının arkası sıra

Spor Kıç Süper Lig’in 4. haftasında Arabam.com Konyaspor’a 1-0 yenik olan Fenerbahçe’nin teknik direktörü Jorge Jesus, “Son iki ayda gösterdiğimiz hem ofansif hem üstelik savunmalı hararetli ve hızlı futbolu sergileyemedik. İstediğimiz fikirleri uygulayamadık.” dedi.

Jesus, maçın arkası sıra planlı matbuat toplantısında, zaman istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını kaydetti.

Ofansif ve defansif anlamda fikirlerini çokça bir iki sahaya yansıttıklarını anlatan Jesus, ” Valencia’nın erken gördüğü kırmızı kartın da bunda etkisi var. 10 kişi kalmamıza rağmen golü yemedik. Son iki ayda gösterdiğimiz hem ofansif hem üstelik defansif aktif ve hızlı futbolu sergileyemedik. İstediğimiz fikirleri uygulayamadık. Maçta kıymetli gol pozisyonu oldu. Rakibimiz geliştirdiği ender atakta golü buldu ve maçı 1-0 kazandı.” diye niteleyerek konuştu.

“Değişikliklerle pik çözüm bulmaya çalıştık”

Matbuat mensuplarının sorularını üstelik yanıtlayan Jesus, şunları anlatım etti:

“Yaptığımız değişikliklerle pik hal bulmaya çalıştık. Takıma savunmalı ve ofansif anlamda dinamiklik katmaya çalıştık. Devre arasında yaptığımız değişiklikle maçı dengeye getirdik. Rakibimiz bizi şaşırtacak aceleci kontrataklar yapmadı zaman. İlk yarıda 1 hayat noksan kaldık. Bu yüzden rakibimizi geride kabul ettik. Onlara hızlı akın yapacak boşluklar bırakmadık. Takımın umumi performansına baktığımızda bugünkü oyunumuz gerçeklik performansımızı göstermiyor. Bugün haddinden fazla gür ayrımsız başarım sergileyemedik amma kaynak seviyemiz bu değil. Oyuncularıma inanıyorum. Bugün oyuncularım gür tıpkısı takat sınırı sergilemedi, soy seviyemizin elan geçmiş maçlarda gösterdiğimiz performans olduğunu biliyorum. Valencia’nın pozisyonunu özlük içimizde konuşup, değerlendireceğiz.”

Share: