Konyaaltı’nda duygulandıran ‘Zafer’ kutlaması

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılına özel tıpkı gösteri düzenleyen Konyaaltı Belediyesi Ahali Oyunları Topluluğu, sahneye Mehmetçik kıyafetleri ile çıkması alanda kâin vatandaşları hem coşturdu hem da duygulandırdı. Belediye Başkanı Selek Salim ise “Bayramlarımızı güzeşte üstelik kutladık, bugün de kutluyoruz, yarın dahi kutlayacağız ” dedi.

Antalya Konyaaltı Belediyesi, 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. Yılı kutlamalarını HayatPark’ta gerçekleştirdi. Sabah saatlerinde başlayan kutlamalar, yavru baziçe alanları, muhtelif gösteriler ve düzenlenen kortej ile devam etti. Akşam Ezanı saatlerinde sahneye sâdır Konyaaltı Belediyesi Umum Oyunları Topluluğu, Zafer Bayramı’nın 100. yılı dolayısıyla sahnelediği koreografi, alanda kâin vatandaşların coşkusuyla karşılandı. Fert anlar da hareketli vatandaşlar, ahali oyunları ekibinin bayraklı gösterisi ile ayağa kalktı. Kutlamalarda vatandaşlara seslenen Konyaaltı Şehremini Cömert Sıhhatli, seçme bayramın ayrı benzeri anlamı olduğunu söyledi. Sağlıklı, “Bayramlarımızı güzeşte da kutladık, bugün bile kutluyoruz, ferda birlikte kutlayacağız. Buna hiç kimse bariyer olamayacak” dedi. Haddinden Fazla can ayrımsız ortamda olduklarını tabir eden Sağlıklı, “Bayrağımızı görünce ve vatanımız söz konusu olunca içimizdeki galeyan, gönlümüzden da dilimizden de taşıyor” şeklinde konuştu.

“Yıl boyunca kutlamalar olacak”

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılını henüz nazik tıpkı heyecan ile kutlayacaklarını anlatım fail Sağlıklı, sene süresince çeşitli etkinlikler ile hem Cumhuriyeti hem Atatürk’ü hem üstelik şehitleri anacaklarını dile getirdi. Alanda mevcut bala ve gençlere seslenen Esen, “Cumhuriyetimizin 100. yılını önümüzdeki sene inşallah bütün bu arada kutlayacağız. Amma bu kutlamayı tıpkısı günde yapmayacağız. Bütün yıl boyunca değişik etkinlikler ile kutlayacağız. Ama önce evvel kendimize şunu göstereceğiz, çocuklarımıza ve gençlerimize sesleniyorum; tığ imdi geçmişteki hataları yapmayacağız kollar, yapmayacağız gençler. Sizlere de daha iyi benzer olacağız ve Türkiye’yi bilcümle birlikte çokça daha gönençli çokça daha başarılı ve bahtiyar bire bir talih haline getireceğiz” diye niteleyerek konuştu.

Etkinlikte ilerleyici saatlerde Konyaaltı Belediyesi Boşluk Orkestrası ve Enes Demirci sahneye çıkarak, vatandaşlara dörtköşe aynı akşam ezanı yaşattı. – ANTALYAShare: